Abramsverse on perseestä

perseverse

JJ Abramsin luoma Star Trekin Abramsverse on perseestä. Ensinnäkin uusi tähtilaiva Enterprise on vähän helvetin ruma, enkä tiennytkään, että Enterprise on myös sukellusvene.

Chris Pine ei ole legendaarinen Kapteeni James T. Kirk, eikä muukaan kasti vakuuta.

-Uusi Star Trek tapahtuu vaihtoehtoisessa universumissa... josta kukaan ei välitä paskan vertaa. En edes noteeraa Abramsversen tapahtumia koska se ei ole kanoonista Star Trekiä joka on jatkunut aina TOS:sta Voyageriin. Vaihtoehtoinen todellisuus on vailla mitään merkitystä.


-Abramsin tähtilaiva Enterprise raiskaa kaiken sen miltä Gene Roddenberryn alkuperäinen TOS-sarjan tähtilaiva USS Enterprise NCC-1701 näytti. Abramsversen Enterprise raiskaa myös Refit Enterprisen elokuvista.

-JJ Abrams ei käsitä mistä Star Trekissa ylipäätään on aina ollut kysymys. Joku uusversio Khanin jahtaaminen ei ole pointti, eikä näyttävä toiminta, vaan "mennä rohkeasti sinne, mihin ihminen ei ole ennen mennyt!" Tuokaa perkele takaisin kapteeni Picard miehistöineen!

Uusi Star Trek on kaikin tavoin persiin pohjasta eikä viihdytä. Se ei edes näytä Star Trekilta, eikä kuulosta siltä.


Star Trek fanina hyväksyn vain ja ainoastaan alkuperäisen kanoonin ja olemassaolleet esimerkit kanoonin mukaisista tähtilaiva Enterpriseista, eli alukset USS Enterprise NCC-1701, USS Enterprise NCC 1701-A, USS Enterprise NCC-1701-B, Uss Enterprise NCC-1701-C, USS Enterprise NCC-1701-D ja USS Enterprise NCC-1701-E. Enterprise-sarja ja NX-01 ei ole lainkaan Star Trekia.

Ainoa todellinen kapteeni James T. Kirk ON William Shatner ja ainoa todellinen Spock on Leonard Nimoy. Kukaan muu ei pysty täyttämään hahmojen kenkiä.

Tuomitsen uuden Star Trekin kaikin tavoin, täysin ja vihaan uusia kahta Star Trek elokuvaa molempia. Star Trekin raiskaaminen pitäisi lopettaa ja palauttaa alkuperäinen Star Trekin universumi. Toivottavasti seuraavassa elokuvassa vaihtoehtoinen Star Trek maailma tuhoutuu ja uusi Kirk ampuu itseään päähän.

0

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        249
        45399
      2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

        KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
        Maailman menoa
        32
        11264
      3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        211
        10902
      4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        36
        9721
      5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        85
        8538
      6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        230
        6539
      7. Pirjo sanoi Esalle

        Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
        Maailman menoa
        0
        3220
      8. Jos mä joisin

        Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
        Ikävä
        30
        2259
      9. Tänään torille

        Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
        Hyrynsalmi
        39
        1727
      10. Koulu-uhkaus.

        Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
        Hyrynsalmi
        26
        1540
      Aihe