Vastuutonta politiikkaa

Vähäjärven asukas

Olen seurannut järkyttyneenä keskustelua yleiskaavaan piirretyistä virkistysreiteistä. Jos pitää paikkansa että kaavoituksessa on piirretty uudet Pyhäjärveä kiertävät virkitysreitit jopa ihmisten pihojen läpi niin se on kyllä suomeksi perseestä. MIkä järki tässä on? Meillä on pyöräteitä ja ulkoilureittejä ihan tarpeeksi. Tosin kunnalla ei ole rahaa ja/tai osaamista pitää niitäkään kunnossa. Pistäkää nyt ensin nykyiset ulkoilureitit ja pyörätiet kuntoon ennenkuin rakennatte uusia. Toinen asia on sitten kenen pääpisto on kateuspolut ihmisten pihoihin. Ollaanko me Suomalaiset vieläkin näin helevetin kateellista junttikansaa että jos jollakin on kiva piha rannassa niin se pitää pilata laittamalla joku helvetin kävelytie sinne. Vituttaa tuttujen puolesta jotka joutuvat elämään jatkuvan pelon alla siitä koska kunnan tilaama katepillari tulee vetämään pihan läpi pyörätietä. Tämäkö on seurausta siitä että meille tuli sosiaalidemokraatti pormestariksi ja kaavoitusjohtaksi Tampereella asuva tyyppi. Vaihtoon molemmat toopet ja nopeasti !!

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Virkanieneniemi

      Loikkarit kuvitteli että vihreissä voi tehdä mitä lystää?

    • 15+19

      Voi voi, tämä on vielä pientä verrattuna siihen, mitä kaavoitus on sitten suur-Tampereen aikana. Koko Pirkkala tuhotaan ja totaalisesti.

    • Herra 41

      Kannattaisi Pirkkalalaisten tutkia mitä antaisi kuntayhteistyö työnimeltään Suur-Pinsiö eli Hämeenkyrö, Nokia ja Ylöjärvi yhteen. Pirkkala vanhana emäpitäjänä sopisi hyvin lisänä mukaan vastapainoksi "Messukyläläisten myllykylälle"!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3364
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1891
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1279
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      131
      1088
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1023
    6. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      964
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      946
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      905
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      889
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      34
      820
    Aihe