Korvaako kotivakuutus?

jormas3

Korvaako kotivakuutus, itseaiheuttamat vahingot kodin kiinteässä sisustuksessa?

5

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joop-joop

      Kun luet vakuutuksesi ehtoja, löydät asian sieltä - tosin usein vähän kankealla tavalla kirjoitettuna. Voit myös soittaa vakuutusyhtiösi neuvontaan. KUKAAN täällä ei voi tietää millainen kotivakuutus, millaisilla ehdoilla ja vakuutuskirjaan ehkä tehdyillä merkinnöillä sinulla on.

      Jos olet niitä S24 "aktivointikirjoittajia", niin keksi parempi trolli. Ei sun nyt tarvitse ihan noin hölmöksi tekeytyä, vaikka sulle siitä maksetaankin.

      • lisäksi

        Sen voi nyt yleisemminkin sanoa, ettäTAHALLISESTI aiheutettuja vahinkoja ei mikään vakutus korvaa ja TÖRKEÄSTÄ HUOLIMATTOMUUDESTA asiheutetuista vahingoista saa vain osittaisen korvauksen, jos sitäkään. Riippuu tapauksesta.


      • aatu stadista
        lisäksi kirjoitti:

        Sen voi nyt yleisemminkin sanoa, ettäTAHALLISESTI aiheutettuja vahinkoja ei mikään vakutus korvaa ja TÖRKEÄSTÄ HUOLIMATTOMUUDESTA asiheutetuista vahingoista saa vain osittaisen korvauksen, jos sitäkään. Riippuu tapauksesta.

        Mulla sattui tippumaan kännykkä, saako kotivakuutuksesta jotain, vai pitääkö väittää taskuvarkaan vieneen sen


      • aatu tosiaan
        aatu stadista kirjoitti:

        Mulla sattui tippumaan kännykkä, saako kotivakuutuksesta jotain, vai pitääkö väittää taskuvarkaan vieneen sen

        Aina kannattaa valehdella. Samoin vakuutuspetos kannattaa aina tehdä. Pääsee käräjille tapaamaan kavereitaan.


    • Etätapiola

      Ei korvaa, mikäli kyseessä on Lähitapiolan kotivakuutus. Se ei korvaa mitään kännykkävahinkoa eikä erityisesti kännykän varastamista tai tippumista. Minkä pelkäät minkäänlaista kännykkävahinkoa, kannattaa vaihtaa välittömästi tapiolasta johonkin luotettavampaan vakuutusyhtiöön. Nimimerkillä on kokemusta ja pelkästään negatiivista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      212
      7460
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      57
      2912
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      190
      2327
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1733
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      159
      1694
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      20
      1386
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1240
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1173
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      27
      1155
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1029
    Aihe