Microsoftin Windows-puhelimista vastaava johtaja Joe Belfiore on saapunut vierailulle Suomeen.
Belfiore ilmoitti Espoon-vierailustaan Twitterissä. Hänen juhannusvierailunsa syystä ei ole tietoa. Sitkeät ostohuhut ovat pyörineet Nokian ympärillä viime päivinä. Wall Street Journal -lehti uutisoi aiemmin, että Microsoft ja Nokia olisivat neuvotelleet kaupoista. Nokia ei ole kommentoinut huhuja.
Belfiore ilmoitti Espoon-vierailustaan Twitterissä. Hänen juhannusvierailunsa syystä ei ole tietoa. Sitkeät ostohuhut ovat pyörineet Nokian ympärillä viime päivinä. Wall Street Journal -lehti uutisoi aiemmin, että Microsoft ja Nokia olisivat neuvotelleet kaupoista. Nokia ei ole kommentoinut huhuja.
Vastaukset 14
Vanhimmat
arvo ajettiin alas ja koko paska kuitataan kiitoskaupalla, olisi mielenkiintoista tietää ketkä kaikki kuittasi bonukset operaatiosta
Neuvottelut on päättyneet eilen. Ei tullut kauppoja.
"Microsoftin Windows-puhelimista vastaava johtaja Joe Belfiore on saapunut vierailulle Suomeen."
Niin eilen uutisoitiin.
tuskin tuo kuksimaan tuli tai Koskenkorvaa juomaan, tai mistä senkin tietää..
Miten ajattelit että Vapaavuori olisi voinut estää tapaamisen? tai Nokian myynnin? Tietääkseni valtio ei omista Nokiaa.
Olsiko pitänyt
- sulkea suomen rajat?
- tehdä rynnäkkö nokiaan ja laittaa kaikki johtajat vankilaan?
vai miten?
vaikka erota ellei osaa hoitaa tonttiaan..
Mitä, eikö Nokiaa oltukaan vielä sosialisoitu? Eikö Suomen Keskusta olekaan sosialismin kannalla?
Eikö sentään edes presidentti voisi määrätä, miten nyt Nokiassa tehdään?
Pystyyhän Putinkin määräämään Venäjällä valtion firmoista ja nyt hän on vielä ilmoittanut ugaasissaan, että johtajia tullaan rankaisemaan ankarasti, ellei hänen tahtoaan noudateta.
mistä tuon keksit, kyllä isoisän kolmilinjalainen on sahanpuruissa ja hyvin rasvassa..
Sehän olisi hyvä, jos Mickrosoft ostaisi Nokian. Pääsisi Nokia vihdoin oikein isälliseen ohjaukseen ;)
http://www.youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
pääkonttorin purkaminen tulisi kyllä hyvin kalliiksi..
Esko Aho (kesk.) tuhosi Nokiankin.
tähän asti
nokia alamäki alkoi sinä päivänä kun palkkasivat pula-ahon ja ahtisaaren pojan.