Käy muuten paljon sakkii Huitsin Liiteris varsinkii sen jälkeen ku tuli paistopiste.Useimpii kymmenii autoi koko ajan pitkin päivää parkkipaikalla et sillee :)
liiliiliiteriiii
liiliiliiteriii
10279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paistopiste
Voicroisantit.
Nam !
Ja halvalla !
Joo, namihöhhöä. Ajelkaa autolla sata kilsaa kauppareissua ja puputtakaa tyhjiä kaloreita, niin takapuoli leviää mukavasti eikä kulje henki turhan kauan. :)
Joo, meidän maalla-asuvien täytyy mennä autolla kauppaan, ei voi mitään. Huittisten Lidliin matkaa 30 km ja autolla menen.
Loimaalla on paljon sellaisia ihmisä jotka haluavat maksaa ylihintaa ostoksistaan!
Mökkiläisenä...poikkeemme aina matkalla Forssan liiterissä.....eikö Loimaalle tule ? Lähes jo kaikissa pikkukaupungeissakin se on ja varmasti löytyy oma kanattajakuntansa....terve kilpailu on nykyaikaa...
Mikäli kaipaa Lidliä Loimaalle, olisi luonnollisin suunta kyselyille, ottaa itse yhteyttä kyseiseen firmaan ja varmistua asiasta.
Jännää... kukaan ei koskaan ole valmis ajelemaan pitkiä matkoja K- tai S-kauppaan tavaran laadun tai hinnan takia, ei ainakaan siitä halua puhua! ;)
Aika moni ajaa, monelle loimaalaiselle tulee tuo matka jo omaan kauppaan, mutta tuskin nyt ketään Vilvaisista tuleva ilmaisee, että tulin sitten kauppalaan Prismaan kun Niinijoelle ei ole sellaista saatu, ovat nuo oman kylän ihmiset niin kieroutuneita kun eivät kauppaa omalle kylälle halua ;)
Kyllä monet pöytyäläiset käyvät Loimaalla Prismassa tai cittarissa, mutta eivät siitä täällä niin innokkaasti paasaa. Jopa forssalaiset käyvät Loimaan honkkarissa innokkaasti tosin en ymmärrä miksi, kun itse en tuolta ole koskaan mitään löytänyt.
Loimaan lehdessä oli muutama aika sitten hyvä koppi, että mitäs vuori tulis Mooseksen luokse kun Mooses menee innokkaasti Huittisiin ja Forssaan kaupoille ;)
Niinpä...ei S ja K oo niin hintalaatusuhteiltaan kannattavia että pitkän matkan päästä lähtis ajelee.....
Jankutan, siis olen. Vuosikaudesta toiseen samat aloitukset.