Nyt tarvis kokemuksia journeysta jolla olis ajettu välillä 150-200tkm. Ku netistä lukee ni kaikki missä on ongelmia ni on ajettu alle satatonnia. Jatkuuko nuo kaikki ongelmat vaihteiston/ muitten kans jos vaik laatikko olis vaihdettu n.130tkm:ssa ja tukivarsia vaidettu samoihin aikoihin ja autolla olis nyt ajettu vaik 180tkm ja olis just katsastettu. Uskaltaisko esim. tollaista ostaa?
Ollaan etitty 7 paikkaista autoa ja tuo journey tulee koko ajan vastaan niin varusteiden kuin ulkonäönki perusteella. Hallitukselle tää auto miellyttäis parhaiten ku esim. Fordin s-max on liian paljo munan mallinen. :)
journeyn osto mielessä
13
2136
Vastaukset
- petepoika1
Ollut kohta vuoden päivät, ja ainoa vika oli kuluneet jarrupalat, ja normi huoto päälle, mittarissa 200000 ja seitsemän paikkainen myös.. ai niin ja ilmastoinnin lauhdutin kenno rikkoontui, mutta siinä oli kivi, eli.....
- dodgemies1
Mitä maksoi tuo lauhduttimen korjaus vai vaihdettiinko se uuteen. Eli koko korjauksen hinta?
- voitto saa odottaa
Mitä siinä kyselet jos vaimo on asian jo päättänyt.
Hyvä tässäkin asiassa on se, että pääset kuittaamaan sen kuinkaa paskan jouduit valitsemaan ja seuraavan saat ehkä valita itse. - Ukkopekka72
"Matkaajalla" olen ajanut nyt 65 tkm / vähän yli vuosi ja ainoat ylimääräiset huollot ovat olleet etupyörän laakerit. Kulutus on pientä yhdistetty n.6 litraa ja meno on hiljaista. Tilat ovat mahtavat ja varusteita löytyy yllin kyllin, mm. DVD/CD/kovalevy/peruutuskamera. Auton korkeus on plussaa mökkiteillä sekä talvella.
Nyt mittarissa 180 tkm ja vuosimalli 2009.
Mukava auto kaikkiaan.. - vanhanaikainen kone
Jorney diesel-mallissa vanhahtava Volkkarin pumppusuutinkone ja jakopäässä hihna joka voi katketa ja aiheutta laajan konevaurion. Lisäksi jaköpään hihna vaiho kallis operaattio.
- New Journey
Aivan uusimmassa mallissa jota jenkeissä myydään on nykyaikaisemmat Fiatin dieselkoneet. Muutenkin auto muuttunut enemmän mitä ulkoisesti voisi olettaa. Myydäänhän sitä täälläkin mutta eri merkkinä ja mallina
- Loppa88
Fordin s-max on liian paljo munan mallinen. xD hyvä pointti. itsekki tahtoisin dodge journeyn vaikka toyota on ikuisesti sydämessäni.
- Dodge on paska
Älä hitossa osta!!! Meillä pitäisi vaihtaa vaihdelaatikko (automaatti).Juuri piti korjata kaasutin läppä (1150e) Ajettiin 50km ja taas pajalle.Juuri tuli tuomio että katalysaattori rikki. Uusi maksaa 3650e työt.
- Munan omistaja
Dodge on liian kulmikas.. ja laatikkomaisen ruma. Niin ja jäykkä ja kolkko ajettavakin.
- Dodge on paska
Katalysaattori vaihdettu ja edelleenkään auto ei kulje kuten pitää.Vaihdelaatikko ilmiesesti paskana...9000e
- hintatietoinen
No lopeta jo tuo höpötys.
Katti maksaa n160 euroo rahti (rockauto)
Laatikko kannattaa kiikuttaa johonkin automaateista ymmärtävälle korjaajalle.
Mitä siitä kaasutinläpästä korjattiin ( menikö asentoanturi?)
Olet ilmeisesti käyttänyt merkkihuoltoa? kysymättä muualta osia/hintoja
Jos et halua muita huoltoja kuin merkkihuoltoa käyttää, niin joka automerkillä maksat yhtäpaljon ongelmista.- Anonyymi
Niin rahti 160egee, paljonkos se katti maksaa sit?
- jepjep.
Muilla automerkeillä niitä ongelmia on minimaallisesti verrattuna näihin amerikan ihmeisiin.Paitsi tietysti italialaiset ja ranskalaiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465495Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363598"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263329Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363213Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432714Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.492301- 242230
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292176prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111914Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk931816