Koin surkeeta palvelua Motonetissä.

Koko päivän yritin soittaa yhden osan perään. Salossa ei kukaan vastannut kertaakaan ja puhelu siirtyi Turkuun, jossa aikansa hälytettyä lätkäistiin luurit. VIRTASEN MOOTTORIIN OLI TURVAUDUTTAVA.
10335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

no voi kamala,,onpa sua sit huonosti kohdeltu,,aivan kamalaa,,onneksi sait avautua täällä siitä..miten meinaat päästä tuon asian yli? oletko harkinnut ammattiapua..
olisit onnellinen et löysit osan ,,mitä tuosta itkee..ihme valitusta..

Äänestä

Surkeaa palvelua Motonetissa, vaikka kävit Virtasen Moottorissa?

Äänestä

No se kyllä otti päähän Motonetissä, että ensin myivät täysin paskaa tavaraa, joka hajosi jatkuvasti. Ja kun vaadin kaupan purkua, niin sanoivat ettei heillä ole ollut tapana antaa käteistä takaisin. Mutta että jos saisi ostohyvityksen johonkin toiseen tuotteeseen. No ei se meikälle sopinut ja väännön jälkeen suostuivat toimimaan lain määräämällä tavalla. Mutta aina yritetään ensin vedättää.

Äänestä
  • Sama täällä, ei rahoja saa millään takaisin vaan pitää vaihtaa johonkin tavaraan. Ihme touhua ja se sai meikän kiukkuiseksi ja karttamaan ko. paikkaa.

    Äänestä

Eiköhän jokainen iso firma toimi niin kuin laki määrää. Se, että luulet olevasi juristi, ei kiinnosta ketään.

Äänestä
  • Juu juu tottakai kaikki isot ja pienetkin firmat noudattavat lakeja ja asetuksia.
    Odotatko jo kovasti joulupukkia?

    Äänestä

On se kummallista, että Salossa ei toimi mikään kun ihmiset antavat palautetta huonosta palvelusta suomi24:ssä, esim. suoraan yritykseen, jossa ovat asioineet. Vaikea kai sitä palvelua on parantaa, kun palautteen antaminen tapahtuu juoruamalla ympäri internetia tai lähipiiriä.

Äänestä
  • *eikä esim.

    Äänestä

Opettele käyttämään verkkosivuja tiedon etsimiseen. Ei motonet kai puhelinmyyntiä harrastakaan? Paikan päällä auttavat kyllä ja kiirettä näkyy pitävän. Ihmisiä ne myyjätkin ovat ja tekevät työtään työnantajan ehdoilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NÄIN ON kirjoitti:

Koko päivän yritin soittaa yhden osan perään. Salossa ei kukaan vastannut kertaakaan ja puhelu siirtyi Turkuun, jossa aikansa hälytettyä lätkäistiin luurit. VIRTASEN MOOTTORIIN OLI TURVAUDUTTAVA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu