- Eläkeläiseille ja muille rauhaa rakastaville.
Aktiivisille työikäisille, jotka joudutte viikonloppuisin esim. rakentamaan tai tekemään puutarhatöitä tämä kaupunki ei ole oikea paikka asua.
Täällä mm. on kiellettyä käyttää ruohonleikkuria, sirkkeliä taikka muita ääntä aiheuttavia laitteita omalla pihalla viikonloppuna lauantai illasta klo 18:00 - Sunnuntain puoleen päivään asti klo 12:00. - Aika vähäiseksi jää tehollinen rakentamisaika täällä Akaassa, jos tänne aiot muuttaa ja tänne kortisi tehdä!
Päättäjien mielestä tämä kylä on jo niin valmis, että paikkakunnalle tuloa suunnitteleville yrityksille ei tarvitse löytää rakennuspaikkoja eikä hartiapankkirakentajien tarvitse antaa rakentaa.
Akaa on hieno paikka asua
6
244
Vastaukset
- Kuin myös
Vaikea yhtälö työssäkäynti ja rakentaminen. Jos jotain meinaa tehdä, niin väkisinkin se ajoittuu viikonloppuihin. Varsinkin kun työpaikat sijaitsevat pääasiassa muualla. Jos käy töissä esim. Tampereella, niin ei sitä kummoisia projekteja työpäivän päätteeksi ehdi tehdä. Sitä on vaikea varttuneessa iässä olevien päättäjien ymmärtää joiden pihat ovat jo valmiita.
- Ttttsssa.
En osta asuntoa Toijalasta,jos on näin.
- Minä, minä, minä
Suosittelen Sodankylää, toivon vilpittömästi nihkeää tulevaisuutta kaltaisillenne itsekkäille nuorehkoille paaskakoille.
- Mieti nyt
Onko se itsekästä, että yrittää rakentaa Akaaseen tai pitää puutarhansa siistinä? Minusta nuo yliampuvien sääntöjen luojat ovat itsekkäitä, eivätkä hahmota kokonaisuutta ja sitä, että jos nuorena haluaa rakentaa, niin se täytyy tehdä vapaa-ajalla kun ei ole varaa rakennuttaa.
Missähän Akaassa näkyy hyvien liikenneyhteyksien mahdollistama kasvu ja kehitys? Miksi muut moottoritien varrella olevat keskukset kehittyvät ja kasvavat, mutta Akaa ei kiinnosta uusia yrityksiä.
Moottoritie on ollut jo vuosia, mutta mitään muuta tänne ei ole saatu kuin ABC. - jubelous fabulous
paska paikka kaiken kaikkiaan...deekuja,sisäsiittosia apinoita kylä pullollaan
- Asiaaa
Asiapitoinen keskustelu. Toivottavasti päättäjätkin huomaavat tämän ja asia korjataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 305537
- 1702039
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1601631Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais141344Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike301321Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus81277Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan641274En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.701174- 941165
viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.2121098