Neurologille? Mitä tehdä?

Mspelko

Olen 20-vuotias nainen. Oireitani ovat huimauskohtaukset, jatkuva väsymys ja uupumus, keskittymisvaikeudet, lihasten tärinä ja nykiminen, ahdistunut ja jännittynyt olotila, sydämen tykytys kovaa vauhtia ja muljahtelut, valonarat silmät ja sumea näkö, en pysty keskittymään kunnolla, kaikki tuntuu niin raskaalta, tasapainon horjuminen, "kujalla" oleminen (välillä en tajua maailman menosta), olen useasti muissa maailmoissa, satunnainen päänsärky ja jomotus ohimolla.

Kaikenlaisissa verikokeissa on käyty, arvot hyvät. Sydänfilmi normaali. Lääkäri ehdottanut psykologia, epäilee minua masentuneeksi. Myös hierojaa ehdotti.

Saatan olla vain vainoharhainen ja kuvittelen aina pahinta? Pitäisikö taas ottaa yhteys lääkäriin jos pääsisi neurologille.. Säikähdyin kun tänään jalan lihakset alkoi vipattamaan kauheasti yhtäkkiä. Lisäksi kun päätä hitaasti kääntelee niin se nykii miten sattuu. Pelottaa jos onkin ms alkamassa.

3

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ms?

      itellä aika neurolle ja ms tauti epäily ja samoja oireita.

    • höm..

      Melko varmasti,ei ole MS-tautia kummallakaan.

    • höm..

      Tuskin kummallakaan on MS:ää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2114
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1506
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1246
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      988
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      875
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      862
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe