En ymmärrä miksi persut haukkuvat kaikkia jotka eivät ole valkoisia, heteroita, kristittyjä tai sinisilmäisiä. He tekevät kaikkensa jotta tämä ylimääräinen 'saasta' saataisiin kitkettyä pois Suomesta, unissaan jopa koko maailmasta. Ovat saaneet rasistisilla puheillaan paljon kannatusta, ja kun tulee aika jolloin heiltä kysytään "oletteko rasisteja" tai "ovatko ihmiset eriarvoisia" median edessä, eivät he ikinä sano suoraan sitä mitä oikeasti ajattelevat, vaan alkavat selittämään jotain ihan muuta. MIKSI ETTE VAIN VOI SANOA SUORAAN ETTÄ OLETTE NATSEJA, ETTE KUITENKAAN TULE SAAMAAN EI RASISTIEN ÄÄNIÄ! ETTE MENETÄ MITÄÄN!
persut = rasistit
vihainen11
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Missä Soini - siellä natsi.
Mistä moinen vihan liekki. Minäkin olen työskennellyt sekä Afrikansarven, että Liberian ihmisten kanssa oikeesti ja me ollaan keskusteltu sujuvasti kaikista asioista. Ovat muuten olleet ihan ahkeria ja yhteistyö hommissa sujunut ihan normaalisti.
Olen ollut italiaanojen, jugojen ja turkkilaisten kanssa hommissa ja meillä ollut jopa hauskaa.
Mitä taas vietnamilaisiin, thaimaalaisiin ja venäläisiin ja virolaisiin tulee, työnteko on ihan kuin suomalaistenkin kanssa. Ovat ahkeria.
Muslimit poikkeavat ainoastaan ruokatottumustensa puolesta, liki sama kuin meidän vegetaristit.
Inhimillisyys koostuu ahkeruudesta,rehellisyydestä, oikeudenmukauisuudesta ja tasapuolisuudesta. That´s it.
Olen siksi vihainen, koska olen itse monikulttuurinen. Olen kuullut monesti persujen puhuvan haastatteluissa kuinka alhaista kastia monikulttuuriset ihmiset ovat. Onneksi itse tiedän olevani hyvä ihminen, ja on todella väärin vihata minua sellaisen asian takia johon en itse pysty vaikuttamaan :( Toivon niin kovasti että Jumala on olemassa, koska silloin rasistit saisivat maksaa ylpeydestään. Tiedän että on myös väärin sanoa näin, mutta en jaksa enään!