Mä en ole koskaan "uskonut" horoskooppeihin, mutta lukaisen aina lehdistä ym. oman horoskooppini. Koskaan en ole uskonut sellaisiin "päivän"horoskoopeihin, missä sanotaan mitä tulee tapahtumaan ja mitä tulisi tehdä.
Mutta mun mielestä on silti aika jännä lukea tollaisia "kunnon"horoskooppeja, missä kerrotaan mun oman horoskooppimerkin luonteesta, ajatuksista ja tavoista käsitellä tiettyjä asioita, koska huomaan itsestäni lähestulkoon samoja piirteitä ja ominaisuuksia.
Olen skorpioninainen.
Onko muilla skorpioni -merkin omaavilla samanlaisia piirteitä, mitä horoskoopit kertovat, vai onko ollut täyttä puppua? Entä skorpparimiehet? Oletteko te samankaltaisia kuin minä? :)
horoskoopit, skorpioni
3
941
Vastaukset
- Scorppari
No kyllä mä ainakin ihan uskon niihin horoskooppeihin (EN tarkoita niitä missä ennustetaan...) täysillä. Selvähän se on että horoskooppimerkit ovat erilaisia, siihen tietenkin vaikuttaa kaikki muukin, esim kasvatus ym olosuhteet. Mutta kyllä näin on, kannattaa lukea enemmänkin aiheesta, se on nimittäin mielenkiintoista! Ja sittenhän sekin, että toisista huomaa heti, että jos on vaikka perushärkä ym..ne on sellaisia jotka ovat kuin lähes suoraan kirjoista lukemamme persoonat. =) Mutta näin. Ja itseänikään en voisi mitenkään luokitella muuksi kuin skorppariksi, sitä kun olen pähkällyt että olenko vaaka vai skorppari kun olen ihan välissä syntynyt..mutta toki löytyy myös hyvin vaakamaisia piirteitä, joka on myös hassua. Ja kasvatus vaikuttanut niin etten ole ihan perus-tyyppi. =)
- scorpion
..on osunut suurin osa luonnehoroskoopeista ihan nappiin. Jopa ne läppämieliset, joita aina välillä netistä löytyy.
Onhan niitä päivän horoskoppejakin välillä ihan hauska lukea illalla ja sitten miettiä, onko päivän aikana tapahtunut mitään niihin päin viittaavaakaan :)
Olen naispuolinen, uskon kyllä jossain mielessä horoskooppeihin, vaikka ne mielestäni ovat kumminkin ihan täyttä huuhaata ja nk. inspiroivat ihmisiä tekemään itsestään sen mukaisia, kuin mitä heidän luonnehoroskooppinsa kertovat heidän olevan..
Mutta onhan niitä silti mukavaa lueskella, horoskooppikirjat ovat harvinaista herkkua! - Skorppari
Joo kyllä vain mulla pitää paikkansa ne horoskoopit. Ja kuljen vielä skorpparina sitä pimeää polkua mihin liittyy kaikki pää ongelmat ja muutenkin vähän epävakaa käytös. Eli todellakin lue ne horoskoopit mitkä kertovat skorppionista ja jos joku ystäväsi osaa hän voi laskea sinulle oman horoskoopin syntymä aikasi mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1224750Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa43374Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1263180Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss262617Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu702332Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91384Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171245Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91233Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41108