Itsetyydytys - sinkkumiehen oikeus!

Tatrick

Olen vanhoillislestadiolainen sinkkumies, jolla aiemmin oli ns. voimakas haku päällä. Tuntui tympeältä, ettei vain saanut sitä naista, vaikka tarpeet olivat kovat.
En voinut mitään sille, että minua ns. panetti. En valinnut osaani.
Meille on opetettu, ettei saisi itsetyydyttää. Ettei se sovi uskovaiselle.
Uskon, että itsetyydytys ei ole sopivaa naimisissa olevalle, mutta keltä se on pois, jos sinkku tyydyttää tarpeitaan?
Ite pitkään pidin itsetyydytystä sopimattomana, mutta aloin sitten lopulta saamaan orgasmeja kesken unen. Tämähän ei ollut mukavaa, koska se tiesi lakanoiden vaihtoa. Tulin siihen tulokseen, että jos en tyydytä itseäni, tyydytyn itsestään nukkuessa. Paljon parempi on se, kun tekee sen hallitusti sellaisessa paikassa, jossa tulee mahdollisimman vähän sotkua.

Aloittaessani itsetyydytyksen, tarve löytää puoliso, väheni. Edelleen toivon sitä puolisoa itselleni, mutta se ei ole enää pakkomielle. Nyt voin keskittyä elämiseen ja jos se oikea joskus minulle näytetään, niin sitten näytetään. Minun ei tarvi sitä enää hakemalla etsiä. En tiedä, mihin se perustuu, että sinkkumiehen osaltakin itsetyydyttäminen olisi väärin. Jos olisi, niin eikö itsestään tyydyttyminenkin olisi yhtälailla väärin, jos se tapahtuu sinun nukkuessa?

7

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • D Ildollinen

      Kummallista asenteellisuutta, kyllä nainenkin saa sormettaa. On siistimpääkin. Paljon olisi vl:ien 'opetuksessa' sijaa parannukselle.

    • kuis?
      • D Ildollinen

        Naisilla ei ole eturauhasta - ei edes vanhoillislestadiolaisilla.


      • kuis?

    • Oulun uskoton 46v

      Masturbointi on aivan normaalia käytöstä ihmiselle, aivan kuten esim syöminen. Ihminen on seksuaalinen olento ja seksi on osa ihmistä. Siitä pitää saada ja osata nauttia, myös yksin jos siihen ei ole kaveria löytynyt. Pidättäytyminen on mielestäni täysin epänormaalia ja ihmisyyden vastaista. Itse masturboin päivittäin. Suosittelen kaikille.

    • Kyllä itsetyydytys on ukkomiehillekin sallittua. Itselläni käy usein niin, että vaimon tyydyttämisen jälkeen eksyn vielä esim. netin pornosivuille ja runkkaan vielä. Nuorempana runkkasin ennen illanviettoon lähtöä, niin en lauennut liian nopeasti, mikäli naisseuraa löytyi. Nykysinkin saatan runkata päivällä, niin vaimoa tyydyttäessäni en tule liian nopeasti. Siitä vaan masturboimaan toisetkin. Se saattaa jopa parantaa parisuhdetta.

      • Saa runkata.

        Olen vanhoillislestadiolainen poika ja harrastan itsetyydyttämistä päivittäin. Ei sinua kukaan kiellä eikä kukaan sun seksielämään saa puuttua. Ja kaikki meidän 'säännöt' menee itsemme mukaan, teemme sitä mikä on meistä oiken ja emme sitä joka ei meistä oikein ole, näin mulle opetettu. Jos sun mielestä runkkaus on oikein runkkaa ja ota kaverit mukaan. Jaettu ilo on kaksin kertainen ilo!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2747
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      853
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      290
      811
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe