Näin pieleen menee sossupolitiikka.

Voi olla, että epäonnistuneen Ihalaispolitiikan ja Urpilaispolitiikan vuoksi maan kunnostaminen joudutaan siirtämään hamaan tulevaisuuteen.
Kun ei ole töitä ei ole verotuloja ja kun ei ole verotuloja niin kaikki liikenevä raha joudutaan laittamaan teollisuuden olemassaolon tukemiseen.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sossut löytäneet toisensa ja jälki sen mukaista

Äänestä

Tulee mieleen -90 lama

Äänestä
  • uudet johtajat ja sitten valehdellaan ummet ja lammet

    Äänestä

Kokoomuslainen: ”Osingot verovapaiksi
Suomessa on ongelma, johon voitaisiin vastata kannustamalla tavallisia ihmisiä sijoittamiseen, kertoo kansanedustaja x x (kok.). Hän ehdottaa, että pörssiyrityksistä nostetut osingot tehtäisiin verovapaiksi.

Varmaan vasurien Lapintie sanoo: " se on vasemmistoliiton etujen mukaista "

Äänestä

Haluaisimpa nähä urpilaisen ilmeen ja kuulla Kataisen hihkaisun Aivan Fantastisesti menee. Taitaa pariskunnalla olla kyynel silmässä !

Eiköhän heidän pitäs lopettaa ylimielinen käyttäytyminen ja ottaa oppositio mukaan Suomen pelastustoimiin.

Äänestä
  • Persut ovat oppositiossa ihan omasta tahdostaan. Hallituspaikka oli tarjolla, mutta oli helpompi mennä inisemään oppositioon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


läskiksi meni kirjoitti:

Voi olla, että epäonnistuneen Ihalaispolitiikan ja Urpilaispolitiikan vuoksi maan kunnostaminen joudutaan siirtämään hamaan tulevaisuuteen.
Kun ei ole töitä ei ole verotuloja ja kun ei ole verotuloja niin kaikki liikenevä raha joudutaan laittamaan teollisuuden olemassaolon tukemiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu