Narsistille työ on tärkeintä elämässä. Narsisti suhtautuu työhön sairaan vakavalla intohimolla. Suurimmat narsistiset loukkaukset narsisti kokee, jos kukaan arvostelee narsistin alaa tai on tietävinään jotain narsistin alasta.
Onpa hullu.
Onpa hullu.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Oliko kyseessä lehdenjakotyö?
Että lehtien jakoko nyt olisi edes jakajalle tärkeintä älä naurata.
Narsisti pystyy rakastamaan vain itseään ja työtään. Työssään hän on paras kaikista, koska ei tee virheitä. Valitettavasti monet esimiehet ovat jonkunasteisia narsisteja. Sekin asema on monesti saavutettu muiden ohi "kepulikonstein".
Valelääkärit ovat narsisteja. Kaikki valetodistuksilla päämääräänsä päässeet huijarit ovat narsisteja.
Kaikki rikoksia tekevät ovat narsisteja. Narsistilla ei ole omaatuntoa, narsisti ei kunnioita lakeja eikä ketään.
narsistille käy työstä sekin, että väärentää koulutodistuksensa, satuilee käyvänsä töissä, menneisyydessään monia työpaikkoja ja paljon opiskellut, onhan se rankkaa pitää illuusiota yllä. totuus, ettei ko tyypillä ole koulutusta, ei ole käynyt armeijaa, eikä ole suomen mestari missään lajissa, ja kykenee ainoastaan kiristämään rahaa vanhoilta sukulaisiltaan ja puolisonsa sukulaisilta. alkaa mitta täyttyä, vituttaa ton kaiken lisäksi se, että pitää muita ihmisiä niin saatanan tyhminä, että uskotaan sen juttuja.
Rikollinen (varas) on usein ihminen, jolla ei ole minkäänlaista itsekunnioitusta. Moni jopa varastaa elääkseen tai saadakseen sen tietyn päivän annoksen. Narsisti ei ajaudu niin alas.
Täytyy myöntää, että olen kokenut narsistin avokkina sitä tosi asiaa,että
työ on se tärkein hänelle.Sitten vasta perhe....jne.
Kun sitten mitta tuli täyteen ja muutin erilleni niin tapasin taas narsistisen työ
narmomaanin. Ja hänelle se oli ihan kaikki kaikessa.
Seuraavaksi taidan ottaa työttömän, jolla on vain aikaa minulle.Yksityisyrittäjät
ovat niitä narsistisia joille ei ole muuta kuin työ ja itsekäs minäkuva.
Eli kaikki ahkerat ihmiset on narsisteja?
Seuraavaksi taidan ottaa työttömän jolla on aikaa VAIN MINULLE ,noin ajatelee juuri narsisti.
Eli kumpanilla ei saisi olla muuta elämää kuin hän, ei harrasuksia, kavereita , työtä mutta rahaa pitäisi olla paljon että voi huomioida prinsesaa /prinsiä 24h
Kuka väitti narsisteja ahkeriiksi, kuin omissa jutuissaan?
olen muuten itse varakas en tarvi rahnaa .......
Narsistit ovat tekevinään paljon, ovat omien sanojensa mukaan alansa taidokkaimpia. Tosiasiassa narsistit ovat laiskoja ja teettävät työnsä muilla.
Narsistit ovat suurimpia surkimuksia, mutta osaavat puhua ja antaa vaikutelman aikaansaavasta moniosaajasta.
Narsistit ovat oikeasti epävarmoja niljakkeita, jotka eivät koskaan saa muilta kuin itseltään kehuja.
Suurimmat itsekehuskelijat ovat narsisteja.