Naiseni ei saa kanssani orgasmia

Braduz

Jep. Otsikko jo kertookin lähes kaiken. Kohta vuosi meillä täynnä ja ei ole hän kertaakaan lauennut. Kuulemma muutamien aiempien kanssa kyllä, jopa yhdynnässä mutta ei kaikkien. Minun kanssani ei mitenkään ja se jos joku potuttaa ja saa oloni tuntumaan riittämättömäksi. Olen puhunut asiasta hänen kanssaan ja riitahan siitä syntyi... Kuulemma ei vaan tiedä miksi ei saa orgasmia, vaikka tuntuukin hyvältä. Ei ole minulla ollut ongelmaa aiempien muijien kanssa.

5

385

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Chariwe

      Älä ota sitä itseesi.

      Kaikki eivät vain saa orgasmeja tuosta vain. Minä kuulun siihen kastiin, joka ei ole koskaan saanut yhdynnässä orgasmia. Seksi tuntuu todella hyvältä mutta se huippu jää puuttumaan. Siksi meillä on seksilelut käytössä, joiden avulla itsekin saan. Tämä on tietysti ok omalle miehelleni.

      Ehkä teidänkin tapauksessa nainen tuntee paineita siitä, ettei saa orgasmia kanssasi. Hän tietää, että asia vaivaa sinua jne. Kierre on valmis.

      Jos asia ei vaivaa naistasi, älä anna sen häiritä itseäsikään. Ei se orgasmin puute ole mikään todiste huonoista taidoistasi.

      • Sama tyyppi

        Kiitos vastauksesta :) olen lukenut koko internetin läpi ja katsonut kaikki mahdolliset videot ja jutellut donnan kanssa lisää asiasta niin eiköhän se joku päivä sieltä tule ! Saatko g piste vai klitoris orgasmeja?


      • nimi erkki
        Sama tyyppi kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta :) olen lukenut koko internetin läpi ja katsonut kaikki mahdolliset videot ja jutellut donnan kanssa lisää asiasta niin eiköhän se joku päivä sieltä tule ! Saatko g piste vai klitoris orgasmeja?

        Jätin yhden vastauksen sinulle tuolla alempana. Vastaan tähän kysymykseesi. Minun kokemukseni mukaan g-pisteeseen keskittymisen voit unohtaa (kannataahan sitäkin toisinaan kokeilla) ja siirrät huomion klitorikseen. Se on helpoin tapa tuottaa naiselle orgasmi. G-pisteorgasmit ovat naisten kertoman mukaan erilaisia ja järisyttäviäkin, mutta klitorista on kuitenkin helpoin stimuloida. Ja vielä - yhdessä leikkiessänne anna naisen pitää klitoriskiihotinta, sillä hän löytää ideaalisen paikan itse helpoiten.


    • nimi erkki

      En tiedä onko se ongelma, ettei nainen saa yhdynnässä orgasmia, mutta hyvin tavallista se on.

      Ylivoimaisesti suurin osa naisista saa yhdynnässä orgasmeja, mutta vain harvoin. Oikea stimulaatio parantaa onnistumismahdollisuutta. Melkoisen iso osa naisista ei saa orgasmia yhdynnässä ollenkaan, mutta pystyy laukeamaan pelkästään klitorista kiihottamalla. Tällaisissa tapauksissa penis pimpassa saattaa jopa haitata naisen orgasminhakua. Sitten on harvinaisia tapauksia, joissa nainen saa orgasmin (tai sarjaorgasmeja) lähes joka yhdynnässä yhdynnässä hyvinkin lyhyen stimulaation jälkeen.

      Kaiken lisäksi nainen saattaa elämänsä aikana siirtyä näistä edellä luetelluista ryhmästä toiseen kokemuksen, partnerin, iän tai jonkun muun syyn takia.

      Yhden naisen olen tavannut, joka kertoi ettei ole saanut orgasmia koskaan, eikä hän sitä saanut minunkaan kanssani. Tämmöisessä tapauksessa nainen todennäköisesti ei harrasta soololeikkejäkään, eikä siksi tiedä ittsekään millä tavoin hän voisi orgasmin saada. Olisin halunnut sen hänelle antaa, mutta meidän tarinamme loppui yhteen viikonloppuun.

      Ehdottaisin ettet tekisi sinun tilanteestasi ongelmaa. Aiheutat vain paineita itsellesi ja naisellesi. Asiassa voisit edetä seuraavilla tavoilla:

      Kysy naiseltasi (hienovaraisesti) harrastaako hän sooloseksiä ja jos harrastaa, niin millä tavoin hän saa orgasmin helpoiten. Silloin voitte siirtää tämän osan teidän keskinäiseen leikkiinne.

      Jos tämä ei auta (on hyvin tavallista että nainen pystyy keskittymään oman orgasminsa hakuun helpoiten yksin), voisitte kokeilla seuraavaa. Hanki klitoriskiihotin ja kiihotat häntä sillä samaan aikaan kun peniksesi on hänen pimpissään. Tämä onnistuu helpoiten niin, että naisesi on selällään ja sinä kylkiasennossa tulet hänen sisälleen.

      On vielä seuraavanlainen tapa. Jos naisesi saa orgasmin suuseksissä tai klitoriskiihottimella (tai kenties näiden yhdistelmällä), anna hänelle tällä tavoin ensin orgasmeja ilman että työnnät penistäsi hänen sisälleen. Useimmat naiset ovat aivan kiimaisia ja liukkaita saatuaan ensin muutaman orgasmin ja saat siinä vaiheessa naiseltasi itsekin paljon kun työnnyt häneen.

    • Sirkkuduibaa

      Minäkin laukean vain klitorista kiihottamalla. Kuitenkin kun ajattelen seksiä, kiihottavinta on ajatella kullin työntymistä sisään ja sen liikkumista. Useimmiten laukeamisen vaikeus johtuu siitä, että haluan laueta ja palkita miehen uurastuksen. Sekin häiritsee paljon, jos alkaa tuntea toisen sormista konemaisuutta, kyllästynyttä räpläämistä, joka käy vähä vähältä kovemmaksi. Sen sijaan kiusoittelevat, herkkätuntoiset, koskettamisesta nauttivat sormet saavat laukeamaan helpoiten ja orkkukin on isompi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3663
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2044
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      39
      1961
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1701
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1482
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1452
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      78
      1399
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1121
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1083
    Aihe