Tosiaan luottotietojeni mukaan kaikki kolme huojuvaa ovat tälläkin hetkellä kolmen kimpassa ja ilman kuningatarmehiläistä! Mitähän tästä tulee! Ainakin kaikki selän takana puhumisen paljastuu, syyttelyt varkauksista jne. Ehkä todellinen syyllinen vihdoin jää kiinni kaikesta kun huojuvaa avaavat kammionsa sepposen selälleen jayhtään valetta ei jätetä pimentoon!
Huojuvat kimpassa
Mistäs nyt tuntuu?
863219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 86
Vanhimmat
Tilannepäivitys Huojuvien homojen osalta 28.6.2013::
* Suohirviö on tekemässä come-backin Dolls Korporaatioon
* Olkalaukku on uudelleen syrjäytetty glamourin ytimestä ja pieksetty
* Harhaanjohtaja syrjäytettiin jo helmikuun lopussa; pysyttelee Salossa
* Jani Lampinen on hang aroundi -siipihomo; näytteli juhannushomon roolin
Blogisti Somebodyn mukaan http://ihatescandals.blogspot.fi/ sekä Harhaanjohtaja että Olkalaukku ovat kulisseissa varsin tiiviisti yhteydessä Arto Länsmaniin.
Edelleen, Kostaja-Tuksu yrittää estää Arton elokuisten häiden järjestämisen omin aktiivisin häirintätoimin. Tuksu oikein kiehuu omassa raivossaan.
Jani L:n äidin nimi on Sa..... R...... jos jotain kiinnostaa.. tsekatkaa Jannun FC- kuvat, tämä S.R. löytynee sitä kautta
Jannusen isän nimi Ma..o , löytyy myöskin FC.sta tämä "kalastaja"mies. (Profiilikuvassa poseeraa kalan kanssa. )
Tää oli osuvasti kirjoitettu, mainio sanankäyttö.Vauhdikas ote. Nauratti kovasti.
Voihan täällä kertoa ihan täydet nimet suoraan, camoon!
Lampinen on tainnut sittemmin ottaa etäisyyttä Tuksuun.
Käy FC:ssä tsekkaamassa nimet/kuvat, löytyy sieltä. :)
Ei kovin häävi alkuelämä ole ollut, tällä tupsukan uudella ystävällä... Jannusen äidillä ollut erinäisiä ongelmia, mutta ei siitä sen enempää.....
. Jannusen isäkin asunut lapsuudessaan toisaalla, ei omien vanhempinsa kanssa.
Kuka olisi niin näppärä, että laittaisi jannusen äidin ja isän kuvat rinnakkain, ja julkaisisi ne tällä palstalla?
Juha kertoo kuulemma sellaisia asioita Johannasta mitä kukaan ei vielä tiedä vasta sitten kun Johanna on lukkojen takana vankilassa uskaltaa vasta silloin puhua turvallisuutensa takia
Jäämme sitä odottamaan.
Tuksu, nyt Ruskaa koneeseen ja kohti Kalliota; siellä on havaittu kolmen kaltoin kohdellun psykopaatin kokoontuminen!
Suohirviö julkaisi viime keskiyön haminoissa Tuksun fb-seinällä tämän:
"Kalliossa on menossa psykopaattien ryhmäkokoontuminen.
Juha, Joni ja Arto... Hullut koossa, joten kannattaa kiertää Kallio niin kaukaa kun voi!
Jotenkin vaan ei yhtään pelottaisi näin naisihmisenäkään noita tavata, vaikka pimeällä kujalla.
Naisihmisen olisi hyvä tiedostaa se toiseikka, ettei mies voi lyödä naista. Kun tonnikeiju vyöryy päälle lyöden käteensä ensin sopivalla esineellä ja raapien kaulaa ja naamaa, etkä saa käyttää väkivaltaa puolustaaksesi itseäsi, tajuat mitä on olla mies. Mies on aina sika kun kohottaa kätensä naista vastaan. Ja monet naiset käyttävät tätä surutta hyväkseen. Lähes jokainen mies tiputtaisi Tuksun yhdellä iskulla, mutta olisi välittömästi kaikkien tuomitsema.
Tiedostan. Olen samaa mieltä.
Tarkoitin että nuo miehet ei mun mielestä ole pelottavia psykopaatteja vaikka joku itse väkivaltainen antaa niin ymmärtää.
Ja rauha tuli. Kontekstit meikällä hukassa
"Naisihmisen olisi hyvä tiedostaa se toiseikka, ettei mies voi lyödä naista."
Ai ei vai? Sinun olisi hyvä tiedostaa se tosiseikka, että joka ikinen päivä naisia piestään miesten toimesta ja ihan omissa kodeissaankin, joten tarkistapa tietosi.
Taisi tarkoittaa että mies voi lyödä mutta oikea Mies ei.
"Tosiaan luottotietojeni mukaan..."
Mitä aloittajan luottotiedoilla on tekemistä julkkisjuorujen kanssa?
Vaarailmoitus jokaiselle! Tukiaisten taistelutekniikan tyypilliset piirteet.
Tuksu:
* Nopeasti, tuulimyllyn siipinä huitovin käsin hän pyrkii raapimaan kohteensa kasvoja (silmiä) ja kaulan aluetta (kaulavaltimoita), kaataa uhrinsa maahan ja lopettaa tämän istumalla kasvojen päälle.
* Vaihtoehtoisesti, jos on kättä pidempää saatavilla, esim. skumppapullo, hän vetäisee sillä raskaan kaarilyönnin uhrinsa päähän. Taistelutilanteissa hänen vasenkätisyydestään on etua hämäys- ja yllätysmomenttina. Kohteen hiuksiin pyritään käsiksi ja nopealla nykäisyllä horjutetaan tämä pois tasapainosta.
Kooma:
* Pravuurina painava oikean jalan kung fu -potku, joka lähtee herkästi ja yllättäen. Ulottuvuutta on enemmän kuin Tuksulla.
* Pyrkii lyömään luut kurkkuun oikean käden nyrkillä äkkiarvaamatta heti tilanteen alussa, jopa ennen kuin "tilanne" on alkanut. Lisäksi pyrkii kohteen hiuksiin käsiksi.
Molemmat:
* Kukaan ei osaa odottaa naishenkilöiltä noin brutaaleja tekoja ennen kuin on myöhäistä ja ikävät vammat, kipu ja särky ovat syntyneet.
Vaarailmoituksesta! Tämä todella oli tarpeen ja yllättävää onkin ettei poliisi ja uutiset ole jo kansalaisia varoittaneet näistä " molemmista"! Kuvien kera! Hyvä kun varoitit, nämä naiset eivät todella ole vitsinleikkiä vaan vaarallisia!
Tukiaisten taistelutekniikka on yhdistelmä useita eri lajeja mm sumopaini, taekwondo, kung fu.
He kutsuvat omaa taistelulajiaan nimellä Tuk Fu
Kooman oikee hoitaa yllättäen ekan, TheKiukkuisin hoitaa Aerton, muut lähtee haneen. Näin on Vegasin kertoimet
Nyt on viikonloppu alkamassa.Joko thelma ja louise nähty liikenteessä? Toivottavasti trio huojuvat ei enää lähde noihin ympyröihin,siitä ei hyvää ole seurannut kellekään noista.Se on ollut " my way or highway".Ja julkiset haukut päälle.
Pakkohoito on mielestäni sekakäyttäjille oltava olemassa.
Suohirviölle tuli taas kuset housuun eikö uskaltanut mennä Kallioon. Raukka pelkää Tuksua liikaa, mutta kyllä sekin jossain vaiheessa turpiinsa tulee saamaan. Pissis tykkää kans Hello Kitty-koruista ja kun Tuksu ne Pennan korut näkee, niin nehän onkin ilmiselvästi Jollaksesta varastettuja ja kuuluvat TUKSULLE!
Yö kun saapuu Helsinkiin...
Tuksu fb-raportoi la 29.6. illansuussa:
"Soitin eilen entiselle parhaimmalle ystävälleni (siis siskoni Julian jälkeen) Juha Immoselle ja kysyin, miksi hän varasti meidän omaisuutta yli puolen vuoden ajan ja miksi kaikki korumme (kuten kallis Tarina Tarantinon merkki Losista) olivat hänen kaapissaan.
Juha väitti, ettei itse tiedä miksi kaikki on "tarttunut" hänen käteensä, että hän on nähtävästi kleptomaani ja pyyteli hirveästi anteeksi. Kysyimme miksi hän näytteli Seiskalle vanhoja ruhjeitaan jotka hänellä oli ollut jo paljon aiemmin kun tapasimme hänet. Hän pyysi että haluaa tavata minut ja selittää koko asian.
Sovimme tapaavamme keskustassa, jonne hän ei ikinä tullut eikä enää vastannut puhelimeeni.
Seuraavaksi soitin jonkun tuntemattoman miehen puhelimesta Juhalle, johon vastasikin "johtaja" Joni Virtanen (tämä romani joka haluaa kovasti julkisuuteen.) He sanoivat mulle "kohteliaasti" näin: "Mitä me tehdään tälle huo-ralle, upotetaanko se suohon?"
Uusi ennustaja nimeltä Jarna kuulemma?,
Taitaa olla tämä!
www.youtube.com/watch?v=Zq4Kii20qK4
Soitin eilen entiselle parhaimmalle ystävälleni (siis siskoni Julian jälkeen) Juha Immoselle ja kysyin, miksi hän varasti meidän omaisuutta yli puolen vuoden ajan ja miksi kaikki korumme (kuten kallis Tarina Tarantinon merkki Losista) olivat hänen kaapissaan. Juha väitti, ettei itse tiedä miksi kaikki on "tarttunut" hänen käteensä, että hän on nähtävästi kleptomaani ja pyyteli hirveästi anteeksi. Kysyimme miksi hän näytteli Seiskalle vanhoja ruhjeitaan jotka hänellä oli ollut jo paljon aiemmin kun tapasimme hänet. Hän pyysi että haluaa tavata minut ja selittää koko asian. Sovimme tapaavamme keskustassa, jonne hän ei ikinä tullut eikä enää vastannut puhelimeeni. Seuraavaksi soitin jonkun tuntemattoman miehen puhelimesta Juhalle, johon vastasikin "johtaja" Joni Virtanen (tämä romani joka haluaa kovasti julkisuuteen.) He sanoivat mulle "kohteliaasti" näin: "Mitä me tehdään tälle huoralle, upotetaanko se suohon? "
Tykkää · · Jaa · 35 minuuttia sitten lähellä paikkaa Helsinki ·"
Miten Juha nyt olisikaan voinut Jollukan puhelimeen vastata...
"Johanna Mia Mari Tukiainen Joo Jarna, uskomatonta miten sä näet asioita, kiitos! Kerro mulle kaikki jotka ovat petollisia ympärilläni!
13 minuuttia sitten ·"
"Johanna Mia Mari Tukiainen Uskovainen tuntematon nainen varoitti mua Juhasta. Mun selvännäkijä Raili varoitti myös aikaisemmin kun soitin, mutta ei enää myöhemmin.
Onk se Jarna tässä?
www.youtube.com/watch?v=Zq4Kii20qK4
"Soitin eilen entiselle parhaimmalle ystävälleni (siis siskoni Julian jälkeen) Juha Immoselle ..........."
Onko se Jullikka se entinen ensteks´ paras ystävä ja Juha on toiseks´ entinen paras ystävä?
Ai Juhan pitäisi vastata Johannan puhelimeen vaikkei näy mailla eikä halmeilla!
Arto ja kaksi huojuvaa ovat siis liittoutuneet. Tuksulla on nyt ku-si housuissa!
Olkalukku pyörii Julian mielessä ja tulee uniin. Julian fb-raportti 1.7. aamupäivällä:
"... Juha Immonen on ollut yön aikana mielessä paljon. Johanna on niin kiltti ja elätti Juhaa puoli vuotta, tarjosi kaikki ruoat ja vei Juhan kolmeksi viikoksi Kanarialle. En voi uskoa mikä Juhaa vaivaa, hän meni paholaisen puolelle.
Johanna on niin kaunis ihminen, hyväsydäminen ja aina laittaa perheen ja kaverit etusijalle. Johanna parka, onneksi meidän välejä ei kukaan tule koskaan pilaa. Per.keleen Juha. USKOMATONTA. Noh, kaikella on joku ihmeen tarkoitus."
Olkalaukku ja Harhaanjohtaja kävivät viikonloppuna Tallinnassa.
Tuksu fb-raportoi "rikollisliigan" liikkeistä tänään 1.7. illalla:
"... Sain sitten kuulla, että rikollisliiga sisältäen arton, jonin ja juhan ja erään ihmisen, pitävät kaikki yhtä ja juhlivat Vantaalla, yhteinen laivamatkakin tuli tehtyä...... hmmm...... no käsittääkseni narsistit ja psykopaatit sopivatkin hyvin yhteen!
Varmaan uudet suunnitelmat Qviinin tuhoamiseksi on nyt sitten porukalla tehty.
Tuksu kommentoi Immoskan pieksentää 2.7.
"Juha esittelee vanhoja ruhjeitaan, jotka hänellä oli jo valmiiksi kun hänet tapasimme. Oli kuulemma juhannuksena saanut ne ja joku niistä ainakin oli fritsu"
Joni, Henna, Suski ja Juha ovat löytäneet toisensa ja liittoutuneet Tuksua vastaan:
http://www.seiska.fi/Henna-Kalinainen/Team-naadat/1008001
Kalinainen 3.7. Seiskassa:
"Välit Johannaan poikki!
Henna on viihtynyt Johanna Tukiaisen entisen parhaan ystävän Juhan seurassa. Henna ei halua olla missään tekemisissä Johannan kanssa.
– En halua, että minusta puhutaan edes samassa lauseessa. Tunnen Juhan pidemmältä ajanjaksolta kuin Johanna. En halua olla osallisena heidän riitoihin. Emme ole Johannan kanssa ystäviä, emmekä ole varmaan koskaan olleetkaan."
Linkki: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Henna-Kalinainen-naytti-tissit-homobaarissa-vilauttelulle-nolo-paatos/1008036
"– En halua, että minusta puhutaan edes samassa lauseessa. Tunnen Juhan pidemmältä ajanjaksolta kuin Johanna. En halua olla osallisena heidän riitoihin. Emme ole Johannan kanssa ystäviä, emmekä ole varmaan koskaan olleetkaan."
Erikoista. Jos näin on, etteivät ole koskaan olleetkaan ystäviä, niin miksi Kalinainen suostui morsiusneidoksi Johannan ja Arton häihin? Yleensä silloin ollaan ystäviä. Mikäli Kilinkalinkalinainen oli pelkästään julkisuuden perään Johannan siivellä, niin sanoisin, että hyvä Johannalle, että pääsi mokomasta siipeilijästä eroon. Ei ole Hennallakaan asiat ihan kunnossa.
Henna on oikeastaan samaa vaatimattoman koulutustaustan omaavaa porukkaa, joilla kaikilla on jotain häikkää sielussaan.
Henna Kalinaisella on heinäkuun kiima noussut päähän ja hänellä onkin ollut varsinainen vauhtiviikko. Tässä koko kirjoitus linkin takaa:
"Henna Kalinainen näytti tissit homobaarissa - vilauttelulle nolo päätös!
Big Brotherista tuttu kohukaunotar Henna Kalinainen poistettiin viime maanantain ja tiistain välisenä yönä helsinkiläisestä Hercules homoravintolasta. Hän oli hetkeä aiemmin esitellyt tissejään miespuoliselle ystävilleen tanssilattialla.
– Ilta päättyi ikävästi. Ravintolan työntekijät ylireagoivat tempaukseeni. Kun kukaan ei mua kuitenkaan halua homoravintolassa, niin pienet tempaukset ovat ihan hauskoja. En välitä, mitä muut ihmiset ajattelevat minusta, Henna Kalinainen kertoo Seiskalle.
Henna sanoo, ettei ole koskaan aikaisemmin lentänyt ravintolasta ulos pienen paljastelun takia.
– Järjestyksenvalvoja käveli juuri ohitseni, kun vähän paljastelin, Henna naurahtaa.
Välit Johannaan poikki!
Henna on viihtynyt Johanna Tukiaisen entisen parhaan ystävän Juhan seurassa. Henna ei halua olla missään tekemisissä Johannan kanssa.
– En halua, että minusta puhutaan edes samassa lauseessa. Tunnen Juhan pidemmältä ajanjaksolta kuin Johanna. En halua olla osallisena heidän riitoihin. Emme ole Johannan kanssa ystäviä, emmekä ole varmaan koskaan olleetkaan."
Kotoisin Keravalta.
Tuksu varoitteli 3.7. Facebookissa:
"Ei mulla Hennaa vastaan mitään ole, kunnon kaveri varoittaa etukäteen varkaista. Vaikka Kalinainen vetikin oharit morsiusneidon tehtävistään Lapin hädissäni."
Vanhojen muistelut... vanhat tekemiset ja tekemättäjättämiset vedetään framille...
Tukiainen 3.7. illalla:
"Mutta siis tiedoksi vaan, että mä olin ihan oikeasti ihastunut Juhaan, en ikinä pelleile tunne-enkä rakkausasioilla. Juha petti täysin luottamukseni, hän on varastellut yli puolen vuoden ajan kaikkea meidän kodistamme Jollaksesta jossa asui yhdessä kanssani, nukkui samassa sängyssä kanssani ja maksoin hänelle kaiken.
Nyt se kundi lyöttäytyi samaan sakkiin vihamiesteni kanssa ja ex-aviomieheni, no onnea sille psykopaattiporukalle! Tiedoksi vaan, että "johtaja joni virtanen" tai Arto tule tarjoilemaan sulle ulkomaanmatkoja eikä kalliita illallsia ulkona kuten mä tein.......ja tuskinpa heillä on mitään varastettavaakaan, ellet aio sitten seuraavaksi pölliä arton näätä tyttöystävän korut ja meikit yms."
Kalinainen raportoi 4.7. illalla:
"Outoja juttuja, pysyn kaukana!!!
Moni varmaan tässä kuluvien päivien aikana on ihmetellyt, että mitä ihmettä teen ihmisten kanssa jotka ennen ovat olleet Tuksun "ystäviä". En suinkaan ole heitä juuri siksi poiminut vaan käsittääkseni muillakin ihmisillä on oikeus olla kaveri ja tuttu ihmisten kanssa, jotka omasta mielestään valitettavasti ovat olleet tekemisissä myös hänen kanssaan.
Totuus on se, että meillä oli Jonin kanssa yksi yhteinen työprojektipalaveri ja sitä kautta sitten törmäsin myös Juhaan, jonka olen tosiaan ja kauan ennen Tuksua tuntenut, mutta ei olla sen koomin oltu yhteydessä.
Päädyttiin kaikki viettämään äärimmäisen hauskaa iltaa jossa oli myös Susanna, jonka olen tuntenut jo parin vuoden takaa hänen töidensä puolesta. Se siitä sitten. Yksi tuntee toisen ja sitä kautta sitten toinen toisen, jne.
Päädyimme sitten lopulta seuraavana päivänä osan poppoon kanssa Tuksun paljastuskirjan julkkaribileisiin, mitkä oli ihan loistavat pippalot. kiitos siitä Metropolille ja Mialle!!!
Siitä sitten Vantaan hotelliin yöksi ja sitten eikös seuraavana päivänä tule Arto ja hänen tyttöystävänsä. Tämä nainen päättää soittaa Johannalle (lähinnä omien sanojensa mukaan vitsillä), ja sitten he lähtevät Arton kanssa Helsinkiin heitä tapaamaan. Tuksu juoksee pitkin rautatieasemaa Arton perässä, ties mitä olisi halunnut tehdä, ja sitten tulee heidän ihan ihmeelliset videot taas tänne nettiin.
Sanon vaan, että pari päivää ollut kaikin puolin kreisiä meininkiä ja pysyn kaukana tällaisista sotkuista. Juhaan aion ehdottomasti pitää yhteyttä ja Mian kanssa on ehkä tulossa myöhemmin jotain kuvioita, ja Jonihan on myös oma hauska persoonansa ja Susanna myös, vaikka heitä en oikein tunnekaan. Siinä se sitten onkin.
Ja voin sanoa esim. kirjasta mikä Johannasta ilmestyi, että kannattaa lukea, niin pääsee sisälle heidän todelliseen maailmaansa, ja heidän touhujaan sivusta seuranneena ja ennen vaienneena haluan sanoa, että julkisesti päädyin mielipiteeni tuomaan esiin tässä hiljattain, kun jutut menee niin yli ja ovat koskettaneet myös minulle läheisiä ihmisiä niin alkaa vaan kiehua. Hyvin harvoin päädyn julkisesti ketään arvostelemaan.
Ja se, että Johannan on niin helppo median sen sallimana ja kannustamana tuoda vain juuri se HÄNEN näkökantansa julkiseksi ja valitettavan moni myös niitä uskoo :(
Nyt kuitenkin antaa kaikkien kukkien kukkia ja teille suosittelen kirjan lukemista niin totuus valkenee ja Johannalle terkut, että mua turha ottaa taas silmätikuksi, en edes jaksa enkä halua katsoa sun videoterveisiä yms. Jatketaan jokainen elämäämme omilla tahoillamme!!!"
http://www.seiska.fi/Henna-Kalinainen/Outoja-juttuja-pysyn-kaukana/1008134
Joni V., Henna K., Susanna G. ja Juha I ovat löytäneet toisensa ja liittoutuneet Tukiaisia vastaan:
http://www.seiska.fi/Henna-Kalinainen/Team-naadat/1008001
Kuka toi viides henkilö on?
Huojuvien ja Arton Susanna G:n liittoutuminen yhteen on saanut Ison Matamin silmittömään raivoon.
Nyt Immonen on pahoinpidelty, ja Tukiainen on rähissyt myös Susanna Gärdströmille yöllä 4.-5.7.
Johanna Tukiainen pahoinpiteli Juha Immosen toistamiseen 4.-5.7 yöllä, ja Tukiainen vietiin putkaan. Henna Kalinainen raportoi asian Seiskassa 5.7. illalla:
”Henki vaarassa!!!!
Lupasin, etten jatka tätä, mutta sain juuri äsken kuulla, että toi hullu Tukiainen oli sen jälkeen, kun eilen Juhan kaa tultiin samaa matkaa kotiin, kun asutaan vierekkäin, niin tullut myöhemmin Juhan kotioven taakse huutelee (onneks sinne rappuun ei pääse sisään noin vaan) ja sitten myöhemmin joltain, joka vuotaa tietoja (vaikea arvata kuka,) niin saanut tietää Juhan olinpaikan ja löytänyt hänet ja piessyt ihan risaksi, ja poliisit tullut paikalle ja sitten Johanna psykopaatti päässyt taas toiseen kotiinsa nukkumaan. Eli putkaan yöksi.
Nyt menee niin sairaaks, että pelkään itekkin henkeni puolesta, että koska toi hullu tulee mua vastaan ja tekee mulle jotain!
Voisko ton koko Suomen väkivaltaisimman arvaamattoman hullun jo toimittaa kalterien taakse!
IKUISESTI!!!!
Juha on nyt kadoksissa, ja me kaikki ollaan huolissaan, ja ei ole uskaltanut mennä omaan kotiinsa tän tapahtuman takia. Toivottavasti tota hullua ei päästetä vapaaksi enää!!! Ja kaikille, jotka ihmettelee, niin nää asiat pitää saada nyt ilmi kaikille, jotta tää pas.ka loppuu ja toi hullu viedään lopulta jonnekin pakkohoitoon!
Kohta täällä ei oo ees kellää turvallista asua..”
Linkki: http://www.seiska.fi/Henna-Kalinainen/Henki-vaarassa/1008185
Joko te uskotte, että Johanna Tukiaisessa asuu RIIVAAJA!!!!
Hymy raportoi 7.7. Tuksun ja Susanna Gärdströmin nujakasta yöllä 4.-5.7. Tuksu oli yrittänyt päästä SG:n asuntoon Pihlajistossa, mutta SG oli onnistunut häätämään tunkeilijan. Ilman kipua ja särkyä ei tälläkään kertaa tappelusta selvitty.
”Johanna Tukiainen otteli taas: Nyt vääntyivät tangoprinsessan sormet
Hymy on kirjoittanut vähällä aikaa useista Johanna Tukiaisen tehtailemista rikoksista.
Nyt Hymylle on kerrottu jälleen uudesta tapahtumasta: Tukiaisen väitetään vääntäneen julkisuudesta tutun ex-tangoprinsessan sormia pari päivää sitten.
Johanna Tukiaisella menee nyt vähän liian lujaa. Nainen sai toukokuun lopussa kolmannen vankeustuomionsa, tällä kertaa 60 päivää ehdottomana, Vihdissä juhannuksena 2011 tapahtuneesta miehen pahoinpitelystä.
Vain viikko tuomiosta Tuksu raapi kolmekymppisen Henkka-nimisen miehen, joka kertoo tapahtumasta tuoreessa Hymy-lehdessä. Henkka vaatii Tukiaisen rikoskierrettä katki ja naista välittömästi linnaan.
Tämän jälkeen julkisuudessa on uutisoitu muistakin nahinoista.
Tuksun hovikampaaja Juha kertoi sisarusten hyökänneen hänen kimppuunsa, pääosin kuitenkin tällä kertaa Julian. MTV3:n chat-ohjelmista tuttu Tommi Myller taas kertoi Johannan raapineen häntä vähemmistöravintolassa.
Uusin tieto on tangoprinsessan tapaus viime torstain ja perjantain väliseltä yöltä. Hymy tavoitti naisen, mutta hän ei halunnut kommentoida asiaa mitenkään.
- Olen pahoillani, mutta en halua kommentoida asiaa. Johannan mukanaan tuoma julkisuus on pääpiirteittäin negatiivista, ja työni ja perheeni vuoksi en halua itseäni yhdistettävän moiseen, kaunisääninen laulajatar totesi nimettömänä Hymylle.
Alibin haastattelema oikeusoppinut kertoo, että Johanna Tukiaista uhkaa pian säilöön ottaminen, sillä pahoinpitelytuomion saanut nainen jatkaa ilmeisesti rikollista toimintaansa.
Tällöin laki puhuu rikollisen toiminnan jatkamisen estämiseksi tehdystä säilöönotosta.
Tukiaisella on edessään vielä tässä jutussa mainitsemattomiakin pahoinpitelyepäilyjä. Arton kanssa nujakoimiset on vielä oikeussalissa istumatta, samoin vantaalaisessa yksityisasunnossa tapahtunut naisen epäilty pahoinpitely.”
Artikkeli ja kuva: http://www.hymy.fi/viihdeuutiset/johanna-tukiainen-otteli-taas-nyt-vaantyivat-tangoprinsessan-sormet
Viesti teille, Joni V., Henna K., Susanna G. ja Juha I.
Hakekaa viivytyksettä lähestymiskielto Johanna Tukiaisen suhteen.
Se vaatii vain poliisiasemalla käynnin ja paperien teon siellä. Perusteluiksi mm. toukokuinen Helsingin käräjäoikeuden ratkaisu viimeisimmät pahoinpitelyt (kesäkuussa kolme, heinäkuussa kaksi).
Lähestymiskielto on teille jokaiselle jonkinasteinen "henkivakuutus."
Tallentakaa kaikki puhelut, tekstiviestit, FB-kirjoitukset, ym. Tukiaisen uhkailut.
Heti maanantaina 8.7. asia etiäpäin.
Suomessa lähestymiskiellon saaminen ei edellytä, että on tapahtunut rikos. Lähestymiskieltoja annetaan esimerkiksi vainoamisen perusteella, vaikka se itsessään ei tällä hetkellä ole rikos.
Lähestymiskiellon hakeminen, rikosilmoitus ja Tukiaisen joutuminen poliisikuulusteluihin toimivat jo sellaisenaan "henkivakuutuksena" vainotuille ihmisille.
Tässä Joni Virtasen tänään 7.7. postaama kuva, jossa hän on istumassa vierellään Diane Ball ja Juha Immonen:
http://www.seiska.fi/images/upload/ugc/web/1821/2013/07/07/p17usk8d3d1vo31vimc7e1ga08pl8.jpg
Diane Ball edustaa liettualaista kauneuskirurgiaklinikkaa Suomessa.
Virtaselta vähän analyysia, bloggaus 8.7.
”LAIHDUTA LÄSKI TUKIAINEN - JULIA HANKI HOLHOOJA - PETRI PENNA HANKI SE PIL.LU
Poika (Petri Penna), joka käy kerran viikossa suihkussa, saati vaihtaa vaatteensa, sen aikana saa kokea erinomaisia hajuelämyksiä ihan niin kuin tunkeron kanssakin aikoinaan!
Herranjumala, oikeesti....Poika pinkeissä verkkosukkahousuissa ja pikkareissa tulee nimittelemään minua ja ystäviäni sekopäiksi, hahahhahaa saanen nauraa! Oletko oppinut muuten tuksulta tuon, ettet käy suihkussa tai pese hampaita? Glamouria parhaimmillaan!
Kuva: http://4.bp.blogspot.com/-HfBGV3bdHL4/UdoO3C6JMWI/AAAAAAAADE0/g8hq_ztluNA/s1600/images.jpg
Olet itse niin sekaisin kuin olla ja voi! Hyi hel-vetti .................
Nyt hän hehkuttaa kavereilleni "seurustelen Jonin exän kanssa"; no rehellisesti sanottuna: exäni ovat olleet kaikki aivan pohjasakkaa ja kieroja kuin korkkiruuvit :) siinäpäs tapailet exääni tai seurustelet, mutta miksi et jätä ystäviäni/ kavereitani rauhaan?
Tuksu toimii ihan samoin tavoin, hän tekstailee ja antaa haastiksia: "Nyt tapailen sitä ja tätä", mutta missä ne miehet on, kun olisit niitä tarvinnut? Onko nekin pelkkiä sponssaajia?
Noin halvan näköinen lunttu possu, ei oikeaa herrasmiestä koskaan tule saamaan, eikä siskosi, joka kamppailee yhtälailla pillereiden ja alkoholin kanssa kuin sinäkin.
Isänne hoitelee pelivelkojaan myymällä teille mömmöjä, oi kuinka söpöä!
Perheen täytyy tosiaan pitää yhtä.
LAIHDUTA VI-TUN TUKSU LÄSKI HUO-RAAAAAAAAA!!!!! SAMOIN SISKOSI. JOKU HOLHOOJA HANKI, KUN ISÄSI VAAN MARKKU TUKIAINEN ANTAA LISÄÄ LÄÄKKEITÄ SINULLE! OLEN NÄHNYT KUTEN ARTO LÄNSMAN MYÖS! OLEMME TODISTAJIA. MIAMI-AJAT ON OHI!
TERVETULOA SUOMEN KARUUN NÄÄTIEN MAAHAN LOPPUELÄMÄKSESI!
Kuva: http://4.bp.blogspot.com/-y6vdWbAylz4/UdoN62f533I/AAAAAAAADEo/i3Cxq6mKxpo/s1600/oooooooooo.jpg
Tässä teille sekopäitä vi-tun luuserit...."
http://jonivirtanen.blogspot.fi/2013/07/laihduta-laski-tukiainen-julia-hanki.html
Suohirviön vastaus rämeiköltä 8.7. klo 14:06:
"Paljastuskirja!
Tässä kun on noita paljastuksia alkanut tulemaan, niin pakko munkin sitten on. Aloitetaan vaikka koko elämänsä ajan sossupummina olleesta luuseri Joni Virtasesta.
Kyseinen henkilö pitää oikein kovasti opamox viina yhdistelmästä. Myöskin muut lääkkeet tuolle hörhölle maistuu (Johannalta varastanut lääkärin Johannalle määräämiä lääkkeitä). Ei elä ollenkaan tässä maailmassa.
Varastelukin on normaalia Jonille. On varastanut minulta, Johannalta ja Julialta ainakin. Joni on työskennellyt prostituoituna 15- vuotiaasta lähtien ja tekee tuota tänäkin päivänä. Myy itseään siis rahasta.
Paljastellaan seuraavassa kirjoituksessa lisää ;)"
Tuosta töräytyksestään Suohirviö joutuu maksamaan korvauksia Virtaselle joutuu maksamaan molempien oikeudenkäyntikulut omat sakot. Kustannuksia hänelle karttuu karkeasti 80-100 euroa per sana, ja sanoja kirjoituksessa on noin 70.
Tässä on yksi esimerkki vastaavanlaisesta tapauksesta:
”Nettikirjoittelija loukkasi Heinolan ex-kaupunginjohtajan kunniaa
Nettikirjoitukset Heinolan ex-kaupunginjohtajasta tulivat kalliiksi 44-vuotiaalle lahtelaismiehelle. Hän sai torstaina Päijät-Hämeen käräjäoikeudessa liki 4 000 euron laskun Tita Rinnevaaran kunnian loukkaamisesta. Kunkin sanan hinnaksi tuli liki sata euroa.
Mies osallistui Suomi24-palstalla kahdella lyhyellä viestillä keskusteluun Rinnevaarasta helmikuussa, jolloin tämän irtisanominen oli vireillä. Mies tunnusti kirjoittaneensa tekstit humalassa.
Oikeus julisti viestit salaisiksi. Ne sisälsivät ainakin halventavia sanoja sekä kirosanoja. Oikeuden mielestä arvostelu ylitti selvästi senkin rajan, mitä julkisessa virassa tulee hyväksyä.
Rinnevaara saa kärsimyksestä korvausta 2 000 euroa, alle puolet vaatimastaan. Lisäksi tuomittu joutuu maksamaan 20 päiväsakkoa ja oikeuskulut.”
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194821218837/artikkeli/nettikirjoittelija loukkasi heinolan ex-kaupunginjohtajan kunniaa.html
Virtanen kommentoi 8.7. illalla:
”Hullut kimpussa!!
Ensin tuksut, ja ne tulee aina olemaankin, ellei näpäytä heidän glamour nokkaansa kunnolla (kuvainnollisesti tarkoitan). Sanat kolahtaa usein miten paremmin kuin teot! Johanna Tukiainen hokee: "väkivalta lopettaa vit-tuilun", no se on hänen oppinsa, mistä lie oppinut? Traumaattinen lapsuus/nuoruus?
No nyt sain niskaani Petri "prinsessan" pinkeissä verkkosukkahousuissaan ja pikkuhousuissaan. Väittää MINUA sekakäyttäjäksi ja varkaaksi, ihan kuten Johanna tekee! Voi poikaparka, muusasi on pakkohoito kamaa! Kehen silloin turvaudut tai hakeudutko myös hoitoon, että olisit kuten hän? Tämähän on aivan uskomatonta. Niin kauan kun ahdistelette minua ja ystäviäni, niin ahdistelen takaisin!!!!
Anteeksi, että paljastin teidän huonosta hygieniasta, jne. blogissani:
http://jonivirtanen.blogspot.fi/2013/07/laihduta-laski-tukiainen-julia-hanki.html
Linkki: http://www.seiska.fi/Kayttajien-sisaltoja/Hullut-kimpussa/1008326
"usein miten", "pakkohoito kamaa",. Aika hyvät. :)
Huvittavaa, kun tämä hintti nyt irvailee Pennan pikkuhousuja.
Tämä on lupaavaa: "Niin kauan kun ahdistelette minua ja ystäviäni, niin ahdistelen takaisin!!!! "
Ahdistelkaa oikein tarmolla, ja paljastakaa kaikki mehukkaat yksityiskohdat siipijengiläisten elämästä. Ette kai tekään mitää pyhäkoulupoikia ole olleet siellä Jollaksen Sodomassa ja Gomorrassa?
Suohirviö ja Virtanen olivat vielä Uudenvuoden 2012/ -13 aikaan rakastava pari.
Oliko Virtasella nuha, vai oliko Pennan hygienia paremmalla tasolla?
Vai rimmasiko Virtasen oma ominaishaju niin Pennan hajuun, että tuntui vaan hyvältä?
Henna Kalinainen SeiskaLiven haastattelussa 8.7. ip:
”Johanna Tukiainen kuuluu vankilaan!
Big Brotherista tuttu kohukaunotar Henna Kalinainen on hyvää pataa Johanna Tukiaisen kampaajaystävän Juhan kanssa. Seiska jututti Hennaa Lahden Summer Up –festivaaleilla, ja Henna kertoi suoraan, mitä mieltä hän on Tuksusta!”
Linkki videoon: http://www.seiska.fi/Viihdeuutiset/Henna-Kalinainen-Johanna-Tukiainen-kuuluu-vankilaan/1008314
Tuksu kommentoi 8.7. illalla:
”Mitä toi Kaalinainen menee sekaantumaan millään tavalla meidän elämään ja asioihin jotka eivät hänelle kuulu ja joista ei tiedä mitään????? Ja nyt on lyöttäytynyt kimppaan meidän ex-kavereiden kanssa, naurettavaa!!! No sinne Jenkkeihin ei ainakaan Arto pääse Hennan kanssa! Ja eiköhän kohta noistakin ihmisistä tule totuus esille!”
BB-Suvi Pehkosen, Seiskan XL-kisan voittajan, kommentti Kalinais-videosta 8.7.
"Koko Suomi pelkää Tukiaista =D
Katsoin just Kalinaisen videon ja on pakko ottaa kantaa... Nyt kun tää Tukiainen siskoineen niin kovasti on mediassa eräistäkin "pahoinpitelyistä" roikkunut.
Ensin Arto, sit Juha ja nyt Kalinainen... Kaikista saa sen kuvan, että Tukiaista pitää pelätä? Enhän mä totuutta tiedä, ja varmasti media jollain tasolla asioita värittää, mutta haloo...
isohan se on, kun se päälle tulee, mutta pelätä sitä tuskin tarvitsee. Itse en suosi väkivaltaa, vaan asiat keskustellaan, mutta jos Johannalla ois mun kanssa ongelmia, ja kävis päälle, niin sata varmasti antaisin takasin. Isohan se kaiketi on, mutta pelkäämään en alentuis , eikä noi sen tekemät jäljet nyt kovin pahoja ole ollut ;)"
Tuksu 9.7. yöllä:
”Kauhean hamsterin näköinen akka toi on... apua!!!!! Henna lyöttäytyi alunperinkin mun piiriin julkisuuden takia, kuten hintit Juha ja Joni!”
Siinä totuus siipeilijöitten motiiveista.
Ei pidä paikkaansa. Kunhan jälkikäteen - tyypilliseen tapaansa - vit.tuilee ja syyttelee.
Seuraavasssa sitä on törkeää kunnianloukkausta kerrakseen: ihmisen leimaaminen julkisesti HIV-positiiviseksi, mikä leima seuraa tyyppiä sitten loppuelämän. Johanna Tukiainen kirjoitti illalla 9.7. Facebookissa:
”Vi-tun hint.ti "johtaja" Joni Virtanen häiriköi mua puhelimitse, raiskasi siskoni Julian ja ilmoitti äsken puhelimessa, että hänellä on HIV. Kaikki on nauhalla. HIV selittäisi Jonin mustat silmänaluset ja laihuuden. TÄÄHÄN MENEE NYT IHAN SAIRAAKSI JA MUT YRITETÄÄN HILJENTÄÄ!!!!!!”
Hetken kuluttua: ”Voiko joku ottaa yhteyttä poliiseihin ja pidättää Jonin????? Toinen homo Juha Immonen varasti multa mun Iphonen, Joni soittelee Julian numeroon!!!!!!”
Johanna ei taida kehdata soittaa itse poliisille, kun eivät ottaisi todesta niitä sekopäisiä tilityksiä. Miksiköhän se mahdollisen soittajan pitäisi myös pidättää Joni?
Niinpä. Ja taitaa olla prepaidista saldokin loppu.
Joni Virtasen blogi 11.7.2013:
”Näistä teksteistä/väitteistä tein juuri rikosilmoituksen!!
Jotain rotia camoon! Nyt on vahvat todistajat ja näytöt puolellani! We rock !
1) Fb-kuva: http://4.bp.blogspot.com/-oXHZp9fPQU4/Ud7u-Qn9-XI/AAAAAAAADGs/JyjyX8uv984/s1600/tuksu1.jpg
2) Fb-kuva: http://4.bp.blogspot.com/-YMulfoDGyyU/Ud7u-TSqTeI/AAAAAAAADGw/58XnC4UTuAQ/s1600/tuksu2.jpg
3) Suohirviön SeiskaLive-teksti: http://4.bp.blogspot.com/-BbnlBlI12tk/Ud7vAWauwwI/AAAAAAAADG8/0l0pgN1Onog/s1600/Screenshot - 8.7.jpg
4) Kuva rikosilmoituksen vastaanottovahvistuksesta: http://1.bp.blogspot.com/-65crulbrz98/Ud7vU8ol0SI/AAAAAAAADHU/-IITMrjmtUI/s1600/kkkooo.jpg
Linkki blogiin, jossa kaikki kuvat teksteineen ovat selkeästi luettavissa:
http://jonivirtanen.blogspot.fi/2013/07/naista-teksteistavaitteista-tein-juuri.html
Dolls Korporaation Huojuvien homojen keskinäisissä kähinöissä ja homojen kähinöissä itse Korporaation suhteen riittää selvittämistä.
Kuulustelukertomuksista ja oikeuden pöytäkirjoista saamme sitten aikanaan lukea huimia tarinoita...
Tuksu antaumuksella nuolee Henna Kalinaisen nännipihan:
http://www.image-share.com/upload/2204/97.jpg
Virtasen bloggaus 14.7.
”Antakaa olla!
Olen itse vain ilmoittanut tehneeni rikosilmoituksen eräistä henkilöistä, jotka ovat levittäneet perättömiä väitteitä ja oikaissut mediassa niitä esim. Metropolissa:
http://www.metropoli.net/uutiset/viihde/tukiainen-uhkaille-moottoripyorajengilaisilla/
http://www.metropoli.net/uutiset/viihde/tukiaisen-herjaukset-poikivat-rikosilmoituksen/
Olen myös antanut Kohukirjaan paljastukseni, jotka olen itse nähnyt tai kuullut. Jokainen ihminen voi ja saa tulkita omalla tavallaan asioiden oikeat laidat.
En halua jäädä pyörimään tähän Tuksu-härdelliin, kun en niin kauheasti pidä tuosta ihmisestä, enkä hänen lähipiiristään. Anteeksi vain.
Sitten pikaisia kuulumisia: eilen pyrähdin taksilla Forssaan, kun pyydettiin, ja tänään lähden (en taksilla tod) takaisin Saloon, koska tätini 29v tulee vierailemaan luokseni ja odottelen Summersounds-festareita, joihin sain kutsuvieras vipin =) kiitos Metropoli
Tuksun kommentti Facebookissa 15.7. aamuyöllä Henna Kalinaiselle:
"... Ja hyvä Henna Kalinainen, lopeta asap se mediassa mun herjaaminen ja valehtelusi!!! En ole koskaan uhannut sua millään enkä todellakaan hiippaillut ovesi takana!!!!! Eikä mun riidat Juha Immosen kanssa kuulu sulle, itsekin suuttuisit jos joku homokaverisi johon olet luottanut yli vuoden, varastaisi kaikki kalliit tavarasi Iphonea myoten!!!!!!
En ole sulle koskaan mitaan pahaa tehnyt, lopeta nyt se solvamiseni!!!! Ja kiitos siitä, että kaveeraat nykyisin mun ex-ystavien kanssa, ole varovainen ettei myos sua ryosteta, kyseessä on muutekin oikea siipeiljoiden kerho!!!!!!!!"
Tiedoksi Kalinaiselle ja muille vainotuille, jotka hakevat lähestymiskieltoja Tukiaisten suhteen:
Suomessa määrätty lähestymiskielto on vuoden 2015 tammikuusta lähtien saatettavissa voimaan koko EU-alueella. Vastaavasti muissa unionin jäsenvaltioissa määrättyjä lähestymiskieltoja on jatkossa noudatettava myös Suomessa.
Direktiiviin liittyvää asetusta sovelletaan, kun lähestymiskiellon taustalla ei ole rikosta, esimerkiksi Suomessa vainoamisen perusteella määrätyissä kielloissa.
Niin ne ystävyyssuhteet muuttuvat hetkessä?