Oletta niin monelle rakkaita, kunnioitamme teitä arvojohtajat!
Toivon myös paljon virkeitä vuosia Niinistön äidille, jonka esitteli Pres. Putinille!
Ei Sauli esitellyt kissoja eikä koiria vaan sukulaisvanhuksensa jota Putinkin
arvosti, kuten Venäjällä on tapana vanhuksia arvostaa!
Putin ei sinutellut Niinistöä, mikä on arvostuksen osoitus, sinuttelu osoittaa
halveksuntaa, kuten Tarja Halosta hän sinutteli...
Toivon myös paljon virkeitä vuosia Niinistön äidille, jonka esitteli Pres. Putinille!
Ei Sauli esitellyt kissoja eikä koiria vaan sukulaisvanhuksensa jota Putinkin
arvosti, kuten Venäjällä on tapana vanhuksia arvostaa!
Putin ei sinutellut Niinistöä, mikä on arvostuksen osoitus, sinuttelu osoittaa
halveksuntaa, kuten Tarja Halosta hän sinutteli...
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pohjat! xDDDDD
Mitä Jenni näytti Putinille? Mitä arvojohtajuutta hän näyttää sinulle?
Venäläinen sinuttelee sellaista henkilö, jonka kanssa on tehty "sinunkaupat".
Sinuttelua tavataan Venäjällä vain läheisten ihmisten kesken.
Sinuttelu osoittaa suurta arvostusta ja ystävyyttä.
Teitittely on normaali virallinen tapa suhtautua ihmisiin. Samanlainen käytäntö on myös Saksassa ja saksan kielessä.
Ei valtioiden päämiehet tai politikot sinuttele toisiaan julkisesti, se osoittaisi suurta halveksuntaa ainakin Venäjällä!
Jo silloin kun Gorbatshov oli Neuvostoliiton presidentti ja Reagan USA:n, he sinuttelivat toisiaan julkisuudessa.
Venäjällä, Euroopassa ja Amerikassa ihmiset ja valtioiden päämiehet, jotka arvostavat toisiaan, ovat tehneet sinunkaupat keskenään. Jos osaisit edes vähän vieraita kieliä, huomaisit sen katsoessasi tv:n uutis- ja ajankohtaisohjelmia.
Timo ja Tiina, mikä hieno alkusointu tulevalle pääministerillemme ja hänen puolisolleen.
Eduskuntavaaleissa valitaan kansanedustajat edustamaan suomalaisia eduskuntaan. Ei niissä vaaleissa puolisoita valita.
Pääministeri on yleensä suurimmasta eduskuntapuolueesta, jos hän saa muodostettua toimivan enemmistöhallituksen.
Timon toiminta on tähän mennessä ollut sellaista, että hänen mahdollisuutensa pääministeriksi ovat melkoisen heikot, jos hänen puolueensa ei saa yksinkertaista ( ! ) enemmistöä eduskuntaan.
Ja mitä tämä pääministeriasia nyt täällä presidenttisivulla on? Eikös tuolla ole erikseen sivut hallitukselle ja puolueille?
Voi miten likkistä, Niinistön äiskä ja Puttenini !
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013062717198220_uu.shtml
Maan mainion pojan on äiti kasvattanut Koko kansalle!
Mille koko kansalle, ei ainakaan Suomen koko kansalle. Sale veks ja Timppa koko kansan predentiksi.
Mitä äänikirjeitä? En ole kuullutkaan. Sale sai vetoapua EK:lta ja muilta kansansortajaliitoilta. Tarja sai valtuutuksensa kansalta. Kuka on vaippa-Paavo? Onko se Arhinmäki, Väyrynen vai Lipponen? Vai onko se Timo Paavo Soini.