Ilmarin soudun tulospalvelun sivut kaatuneet.

Kaatuneet kuin ....ei ole tuloksia nähtävillä.
7302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oliko Suomussalmen Rastista kysymys, eipä oo ihme.

Äänestä
  • Tervetuloa mukaan järjestelyihin!

    Äänestä

Haluan tuoda tässä esille pari seikkaa, jotka vaikuttivat ko. tapahtuman läpivientiin. Otan mielelläni vastaan tapahtumaan liittyvää rakentavaa palautetta, mutta en ota sitä vastaan nimettömänä tai nimimerkin suojasta. Omalla nimellä annettu palaute on aina enemmän mietittyä eikä syyttelevää tai syyllistävää

Ensinnäkin haluan esittää kiitokseni tapahtuman talkoolaisille ja paikalla olleelle runsaslukuiselle yleisölle. Meidän Rastin talkoolaisten mielestä soutu onnistui olosuhteisiin nähden hyvin. Sää oli suotuisa lähtöhetkeen saakka. Hieman ennen lähtöä sää näytti hurjalta ja pohdimme, uskallammeko lähettää joukkueita vaahtopäiden keskelle. Päädyimme siirtämään lähtöä varttitunnilla sillä seurauksella, ettei lähdöstä muodostunutkaan tasaista. Säällä eli tuulella ja aallokolla oli tähän suurin vaikutus. Olemme kuitenkin sitä mieltä, ettei lähdön epätasaisuudella ollut vaikutusta lopputuloksiin, erot joukkueiden välillä olivat minuuttiluokkaa. Toivottavasti kenellekään ei jäänyt tästä pahaa mieltä ja soutajat pääsivät nauttimaan itselleen asettamansa haasteen voittamisesta. Parituntinen soutu lauantain olosuhteissa ei ollut helppo juttu.

Oheisohjelmista ennakkoon mainostettu pelastuslaitoksen läsnäolo ja kalustoesittely peruuntui heidän saamansa hälytystehtävän vuoksi. Olemme tästä pahoillamme, mutta hälytystehtävät menevät aina tällaisen tapahtuman edelle. Tikkakisa toteutui ja saimme ratkottua mestaruudet. Samoojien melontakoulutus kärsi aluksi rajusta aallokosta, mutta loppuillasta kajakit olivat jo vesillä.

Hyvää kesää kaikille ja vielä kerran kiitokset kaikille tapahtuman onnistumiseen vaikuttaneille talkoolaisille ja yhteistyökumppaneille. Ilman talkoovoimia ei tällaisia tapahtumia voida järjestää, ei ainakaan urheiluseuran puitteissa.

Ystävällisin terveisin Mikko Turunen, Suomussalmen Rasti

JK. Tulokset tulevat lähipäivinä soudun nettisivuille ja löytynevät myös Ylä-Kainuu lehden paperiversiosta. Samalle illalle oli vielä niin paljon tekemistä, ettei tulokset olleet tärkeysjärjestyksessä ensimmäisinä. Nettisivulle laitetaan aikanaa myös kuvia tapahtumasta.

Äänestä

juu, pikkutapahtuma,
joutaa kuihtua

Äänestä

tulokset netissä

Äänestä

fee

Äänestä
  • Onneksi ei vene kaatunu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haloo? kirjoitti:

Kaatuneet kuin ....ei ole tuloksia nähtävillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu