jo nyt alkoi riitely puoluejohdon kesken
15
144
Vastaukset
- satasen suttura kysy
eikö se soini vieläkään ymmärrä hukkaviivan voimaa?????
- takaosasto kiinnosta
timoa ei hukkaviiva
Alma-mediasta on joskus aiemmin tullut silminäkijä- tai korvinkuulijatietoa, että sillä on PeSua vastaan jotain. Siihen tuo uutinen sopisi oikein hyvin.
Seurasin itse kokouksen netistä ja satuin näkemään tuon MTV3-uutisen klo 19. Täysin asenteellisen vino uutisointi.
Uudella puoluesihteerillämme on mielipide, mutta ei hän ole riitelemässä puheenjohtajan kanssa, jonka mielipide hieman poikkeaa. Tämä puoluesihteerin mielipide oli vähintään suurimman osan tieodossa kokouksessakin, jos ei kaikkienkin. Siis kokouksessa äänestäjätkin tiesivät, mitä tilasivat.- niinhän se aina
mediassa ja kaikissa muissa on vika mutta ei koskaan persuissa
- juoppo persu minäkin
niinhän se aina kirjoitti:
mediassa ja kaikissa muissa on vika mutta ei koskaan persuissa
Kokouspaikalla oli Ylen mukaan noin 1700 osallistujaa. Heistä noin 1000 kerralla istui koko ajan kaljalla, jos äänestysnumeroihin on luottamista?
- oletko jo
risto ostanut soinisäätiölyä ilmaveivillä varustetun puisen jytkytapin
- This is humour
Siis suurin osa tilasi sitä vitosen keppanaa, mutta muuten sen tiedon kanssa saattoi olla vähän niin ja näin.
- soinisutkimuksia
Persujen kokouksissa ei saa ottaa kantaa muualta kuin kopsupullosta ja kaljaa saa ottaa ihan vapaasti. Harmiton on sammunut persu.
isä timo - juoppo persu
kyllä vitosen kaljatuoppi on sikakallis
- ex persehinen
Puolet lisää hintaa tuli siitä, että sai juoda kaljaa samassa kaupungissa Timo Soinin kanssa? Meniköhän kaljapotista minkälainen siivu soinisäätiölle?
- muurahaispesä
Soini ja Hesa:
http://www.hs.fi/politiikka/a1372555994725?jako=27bdfebef13e4c30f3206c57882343d2&ref=fb-share - sssshhhiiittt
Ps kokous:
http://www.perussuomalaiset.fi/puoluekokousvalinnat/ - ehtaa perSSmenoa
"Työ tekijääns kiittää, sano piika, kun emäntä nyrkillä löi...."
- joka kalu sikin soki
Mattikos se on nyt se puoluesihteeri? Riikkahan on vain Putkosen sihteeri, jos vanhoihin SMP:läisiin on luottamista, näin he vakuuttavat?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315007- 343456
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833204- 112297
- 281897
- 121828
- 1611793
- 1051310
- 1371127
- 141119