Minkälainen hampuusilafka tämä on, näytti ainakin jyväskylässä monessa pihassa olevan niiden kyltit?
APV
jkl2
1193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
samaa paskaa mitä muutkin paavolafkat.
Koko Suomen alueelle toimiva yksityinen pysäköinninvalvonta. Taitaa olla toiseksi suurin firma ja hyvin ovat hoitaneet meidän pihan.On loppunut nurmikolle pysäköinti.
Petos, EI ole hyvän tavan mukaista parkkibisnestä, jota kovasti harrastetaan, sillä yksityiset piha-alueet kuuluvat maan hallitsijoiden (asukkaiden) kotirauhan suojaamiin paikkoihin, joissa paavoilu ehdottoman laitonta mm. perustuslakien, maanvuokra- ja/tai asunto-osakeyhtiölan mukaan. Sama koskee yksityisiä / yleisiä paikkoja, joita ohjaa em. lisäksi järjestyslaki ehtoineen.
Petos ei ole toimiva vaihtoehto olemassa olevalle yksityiselle sekä kunnalliselle järjestyksenvalvonnalle.
ites allisonnin allikos sieltä hakemsitopalvelu-kusetuksestako kirjoittelee?
http://www.katsomo.fi/?progId=59657&itemId=32035
14:30 eteenpäin
http://www.lasselehtinen.net/page19/files/81072a58c3215ab5152c42b419712873-38.php
KANNATTAVAA KUSETUSTA
Ihmisen ja koiran merkittävin ero on siinä, että koiraa ei voi kusettaa puhelimella.
Eli itse allihan se siellä kusettelee.
Reklamaatiot peruvat suht helposti selvissä tilanteissa, itsellä esim omalla parkkipaikalla pysäköintilupa unohtunut. Laitoin reklamaation ja kopion pysäköintiluvasta niin peruivat maksun.
Joku qparkhan olisi pitänyt tuota vain hyvänä muistutuksena että muistetaan ne luvat pitää näkyvillä.
Ai että oikein OMALLA parkkipaikalla unohtui APV:n lupa pysäköidä OMALLE parkkipaikalle.
Ja sitten soittelit sinne 10,22e/min palvelunumeroon ja selittelit kuinka olit pysäköinyt OMALLE pysäköintialueelle. Otit kopioita ja lähettelit reklamaatioita.
No onneksesi APV myöntyi että saat ilman lisäkorvausta pysäköidä OMALLE pysäköintialueelle.
Sähköpostilla tai vanhanaikaisella etanapostillahan tuo onnistuu. Moni firmahan tuollaisissakin on tiukka, eikä se hinta nyt noin paljoa ole
http://pysakointivalvonta.fi/autoilijalle
puhelun hinta 0,79€/min sis alv 24%
Hyvä että pyörivät tässä pihalla, tässä kun välillä on saanut katsella autoja pelastustiellä ja muiden paikoilla.
Vähentää se väärinpysäköintiä vaikka tilanne onkin erittäin epäselvä.
Yksityiset asukkaiden pihat ovat kotirauhan piiriin kuuluvia paikkoja, joissa yksityisoikeudelliset maksulliset ehdot EI koske asukkaita, eikä heidän sukulaisiaan/tuttaviaan, jotka eivät ole allekirjoituksellaan hyväksynyt parkkifirman sopimuslupaa ja siihen käytettävää parkkifirmaa.
Yksityisoikeudelliset parkkisopimukset tekee aina maanomistajat / haltijat (asukkaat) henkilökohtaisesti ITSE. Kiinteistöyhtiöt ammattitaidottomine isännöitsijöineen ei voi allekirjoittaa yksityisoikeudellisia sopimuksia kenenkään puolesta, ellei heillä ole asianomaisen henkilökohtaista valtakirjaa asiasta.
Maanomistajalla ja haltijalla (asukkaalla) on oikeus valita yksityisoikeudellinen sopimuskumppanifirmansa itse, joten 40 asukkaan taloyhtiössä on mahdollisuus 40:neen parkkifirman käyttöön.
eikä hallitse muuta kuin osakekirjoja.
Ei välttämättä, koska voi olla vuokralainen.
as.oyn osakeet antavat omoistusoikeuden osaan as.oy:stä. Osake tuottaa yksin tai yhdessä toisten osakkeiden kanssa oikeuden hallita yhtiöjärjestyksessä määrättyä huoneistoa tai muuta osaa yhtiön hallinnassa olevasta rakennuksesta tai kiinteistöstä.