En ole enää vuosiin kuullut kenenkään ohjelmoivan C/C :lla. Kaikki tekee vain PHP SQL, Java, Ruby, Perl, XHTML XML, Ajax, yms yms. hommia. Voiko tästä tehdä muuta johtopäätöstä kuin sen, että C osoittimineen on kuollut ja kuopattu!
C on kuollut
8
333
Vastaukset
- Trollololol
Muun muassa käyttöjärjestelmä jota käytät on ohjelmoitu enimmäkseen C-kielellä. 1/5 koska vastasin.
- TÖÖT!
Käyttikset tehdään assemblerilla!
- tiedottaja_
TÖÖT! kirjoitti:
Käyttikset tehdään assemblerilla!
TÖÖTin kommentti kuvaa hyvin hänen tietämystään. Etsipä TÖÖT jostakin vaikka linuxin sourcet.
Käyttöjärjestelmä jota käytät on tehty suurelta osin C:llä.
C on myös suosituin kieli turvallisuuskriittisissä jutuissa.- Iloista päivää
Kerro nyt ensin mistä olet asiantuntemuksesi hankkinut.
Saadaan sitten vielä paremmat naurut. - ea_69
Kyllä minä ainakin ohjelmoin (ihan työkseni) C:llä ja C :lla. Toki myös Javalla, C#:illa ja joskus muillakin, tilanteen ja tarpeen mukaan. Osoittimet on muuten ihan ylivoimaisen näppäriä moneen asiaan.
- rispekt mii
Säilytän C-kielen ohjelmani C-kaseteilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437437
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543703Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473556- 623318
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523060- 513004
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352825Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1941896- 471551