Veronmaksajien rahat takaisin!

Diili.....

Hjallis sai aikoinaan miljoonien tuet julkisista varoista, eli me kaikki veromakasajat saimme tukea hänen hallinsa rakentamista Ilmalaan. Sama halli, joka nousi osin veronmaksajien rahoilla on nyt myyty venäläisille, samassa meni Jokerit kannattajiltaan.

Kysynkin nyt Hjallis ja hänen takapirunsa (kokoomuksen) Kummola onko nyt hyvä mieli? Aioitko Hjallis, ja koska maksaa ne saamasi tuet takaisin meille veronmaksajille?

Hjallis ei arvosta mitään muuta kun rahaa ja on yksi naurettavimmista takinkääntäjistä. Herra lähtee vannoutuneena IFK:n kannatajana maailmanympäripurjehdukselle IFK:n paita päällään, palaa kotiin, yrittää ostaa IFK:n muttei onnistu, ostaa Jokerit! Kamppaa Pukinmäkeläisiltä PK35, tekee niistä Jokerit! Missäs se nyt on? :)

IFK:n kannatajana olen Jokerikannajien puolesta vilpittömästi pahoillani. Toivon, ettei meidän seuran johdosta löydy yhtä suurta aasia!

Hjallis, sinä et ymmärrä yhteispelistä mitään...sinä saat POTKUT!

3

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hjallis.

      Miten sitten kun jyväjemmari myy tilansa? Hänkin on saanut valtionapua monta sataa tuhatta! Haluatko siitäkin osan?

    • älä luule, tiedä !!

      Älä jauha paskaa.

      Hartwall Areena sai valtiolta ja Helsingin Kaupungilta yhteensä 20 milj. mk.

      Eli, 3,5 miljoonaa euroa.

      Ja ne fyrkat on tulleet monin kertaisina takaisin valtiolle ja Stadille.


      "Kamppaa Pukinmäkeläisiltä PK35, tekee niistä Jokerit! Missäs se nyt on? :)"

      Ei PK-35 varsinaisesti Pukinmäestä ollut, pelasi siellä kotiottelut. Ja pelaa edelleen, seura on yhä olemassa.

      Jos Harkimo ei olisi ostanut PK35:sta, se olisi historiaa, jengi oli ihan PA, pelkkää velkaa.

      • Diili....

        Jaha, "Hjallis." ja "älä luule, tiedä !!" eivät edelleenkään faktoista huolimatta pysty ja osaa tunnustaa toisiasioita :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      92
      2762
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2604
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2352
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      15
      1990
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      85
      1816
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1689
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1534
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      7
      1231
    Aihe