Salaa luet kumppanin fb:tä/tekstareita?

Needtoknow

Niin, siinähän se tulikin. Kuka lukee salaa kumppaninsa tekstiviestejä tai käy tämän fb:ssä lukemassa keskusteluita?
Oletteko jääneet kiinni? Onko löytynyt syytä mustasukkaisuuteen? Onko tullut ero? Exiä liian lähellä?

4

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerranjuu

      Mä oon joskus lukenu, äijä oli sammunu makkariin ja keräilin sen vaatteita, puhelin tippu ja sitten löysin itteni omkkarin lattialta lukemasta sen viestei. En kyl jääny kiinni mut en löytäny mitään sieltä myöskään.

    • uskomaton

      En lue tekstareita, mutta seuraan puhelinliittymän tapahtumista, kelle on tekstailtu tai soitettu. Mies ei tajua, että pääsen tietoihin käsiksi. Syynä urkintaan on luottamuspula: mies tapasi parinkymmenen vuoden takaisen eksänsä minulta salaa, naisen aloitteesta (mies oli muka aikeissa kertoa mulle). Ennen sitä en epäillyt miestäni mistään enkä urkkinut mitään.

      Kun tapaaminen selvisi minulle, päästiinkin ikävään kehään: suutuin tapaamisen salaamisesta ja mies taas salasi lisää, jotten "hermostuisi". Valehteli mm., etteivät ole pitäneet yhteyttä, tai jos soitti naiselle, valehteli puhuneensa jonkun toisen kanssa. Puhelut hoidetaan silloin, kun en ole kotona. Olen yrittänyt ottaa asian rauhassa puheeksi pari kertaa, mutta siitä on seurannut vain syyttelyä ja vähättelyä. Kysyin, miltä häneltä tuntuisi, jos minä tekisin niin kuin hän teki. Ei vastausta. Ei ymmärrystä. En saisi tuntea niin kuin tunnen. Mies kääntää minulle selkänsä.

      Fyysiset tapaamiset eivät ole mahdollisia, mutta minua loukkaa ajatus siitä, että mies avautuu toiselle sellaisista asioista, joista luulisi puhuttavan ensisijaisesti vaimon kanssa. Mies sanoi, että minun pitäisi luottaa häneen, mutta on se helvetin vaikeaa, jos toinen valehtelee. Mies itse ei luota minuun, jos ei kerran pysty kertomaan totuutta? Yhteydenpito olisi jees, mutta valehtelu ei.

      Tulen nykyään jotenkuten toimeen mustasukkaisuuteni kanssa. Suuttumuksen tilalle on tullut suru ja pettymys; silti jonkinlainen rauha. Mies pettää, jos pettää. Se on hänen asiansa, ja hän ottaa siitä vastuun. Minä olen arvokas tällaisena, huolehdin itsestäni, yritän olla hyvä puoliso, enkä murehdi ennen kuin siihen tulee aihetta. Mutta haluan olla jostakin varma. Mies on niin taitava kääntämään asiat muka väärinkäsityksiksi. Arvostan miestäni monessa asiassa, mutta tämä sinällään viaton (fyysisessä mielessä) episodi on rikkonut jotain. Sääli.

      Pitkä teksti, ohi aiheenkin, mutta helpotti :)

    • Tietolisäätuskaa

      Joo, olen lukenut miehen tekstareita. Ja onhan sieltä löytynytkin kaikenlaista ikävää... Ex-vaimo liian lähellä ... todellakin... Mies kuitenkin väittää ettei heidän välillään ole enää mitään, mut en täysin luota häneen... vaikka rakastankin.

    • Käry kävi, hyi!

      Olen lukenut, kun aloin epäilemään mieheni puheita.
      Kyllä se pysäytti todella.
      Mieheni on vuodattanut naisille parisuhteemme ongelmia ja kertoillut millainen olen ja millainen seksielämä meillä on..

      Seurailin niitä aikani, mieheni tietämättä.
      Ero on tulossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      206
      4345
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2309
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      61
      1430
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1171
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      123
      1079
    6. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1016
    7. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      95
      996
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      129
      952
    9. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      103
      921
    10. Kuvaile kaivattuasi

      kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁
      Ikävä
      54
      855
    Aihe