Kuka oli kattomassa rock the beach rammsteinin?

Moneltako rammstein lopetti?
4984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä näin on!

Äänestä

Sen piti soittaa kaks tuntii niinku Green Day soitti mut se soitti tunnin ja puol tuntii ja lopetti suunnilleen samaan aikaan kun Thirty seconds to mars

Äänestä

Nyt kun rupesin ihan muisteleen niin Green Day soitti kaks tuntii niinku pitikin 21-23 ja oli ihan hyvä keikka ja olin perjantaina ensin Tuskassa King Diamondin keikalla ja se oli tosi hyvä keikka, King Diamond soitti 20.30-22, jolloin alotti Thirty seconds to mars, jota menin sitten kattoon ja ne lopetti puol kakstoista ja Rammsteinin piti soittaa kaks tuntii (niin sivuilla sanottiin) mutta ne soitti tunnin ja puol tuntii eli niiden piti lopettaa puol kakstoista jos ne alotti puol kymmenen, mutta ne lopetti jotain 23, eli niiden piti lopettaa sillon kun thirty seconds to mars mutta ne lopetti sillon kun Green Day, suunnilleen näin se meni... Ihmettelen muuten ihan vitusti minkä helevetin takia metallifestareita pidetään jossain uimarannalla?! Muutenkin saa kuulla olevansa liian valkonen enkä käy rannalla eikä mulla o mikään tanorexia!

Äänestä

No.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysymys12 kirjoitti:

Moneltako rammstein lopetti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu