Onko joku käynyt Iniön uudessa satamassa? Saako dieseliä ja oliko muuten ok facelift?
Iniö
2
381
Vastaukset
- Korstoo
Oltiin siellä pariviikkoa sitten, ei ollut polttoainetta saatavilla. Mutta muuten paikka on hieno, kaikki on aivan uutta.
- Kaija ja Maija
Olin siellä pari viikkoa sitten ja ensi silmäyksellä näki, että hienoa on. Tosin silloin vielä olivat ruoppaus- ja rakennustyöt osittain kesken.
Uusi huoltorakennus oli siisti ja hieno, mutta täysin alimitoitettu väkimäärään nähden. Suunnilleen puolet laituripaikoista oli valmiina ja arvioin paikalla olleen 40 - 50 venettä. Naisten puolella oli yksi wc ja kaksi suihkua, miesten puolella 3 suihkua ja yksi wc. Lisäksi yksi inva wc, jonne käynti suoraan rakennuksen terassilta.
Ainakin naisten puolella suhkutila oli niin pieni, että 4 - 5 henkilöä ruuhkautti tilan. Kylki kyljessä siinä sitten odotettiin suihkuvuoroa - ei kiva. Lisäksi toinen suihkuista oli löylyhuoneen oven kohdalla siten, että saunasta tullessa oli astuttava suunnilleen suihkussa olijan päälle.
Löylyhuone oli pienempi kuin monessa omakotitalossa ja nykyaikainen pystymallinen kiuas oli sijoitettu vaarallisesti keskelle kulkuväylää. Pukeutumistila oli mukavan väljä.
Muutamakin naapuriveneilijä etsiskeli tiskauspaikkaa, jota ei ollut. Tiskasivat sitten naisten saunatilan lavuaarissa. Eräs tiesi kertoa, että pyykkituvalla olisi tiskiallas, mutta sinne ei päässyt ilman eri maksua.
Voi tietysti olla, että huoltorakennuksia on tulossa lisää. Jos on niin hyvä, jos ei ole niin ei tule kapasiteetti riittämään alkuunkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847142Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277089Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176225Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455424Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845328Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635235Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274615Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193565Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410