Potkun tunteminen vatsan päältä

Eilen isukki painoi korvansa masuun kiinni ja tunsi (hänelle) ensimmäisen potkaisun. Raskausviikkoja on siis kasassa 19 1. Missä vaiheessa muut isit ovat tunteneet potkut?
6125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tollatyylillä ( korva/poski) tuntee vissiin aiemmin vähän..meillä kädellä ja itseasiassa näkykin ihan päällepäin joskus viikolla. 23.

Äänestä

Meillä tuntui samoihin aikoihin. Rakenneultra oli 20 0 ja pari päivää sitä ennen isä tunsi kädellä vatsan läpi potkuja. Kunhan vaan malttoi odottaa tarpeeksi kauan :)

Äänestä

Meillä mies tunsi siinä jossaan 22 viikolla. Ja läskiä välissä vaikka muille jakaa, oli kova potkimaan mahassa tuo poika. Ite tunsin ekan ihan selkeän potkun tasan rv 20. Sitä ennen jotain möyrintää, mistä ei ihan varma voinu olla oliko liike vai ilmaa.:D

Äänestä

Itse tunsin ensimmäiset liikkeet viikolla 17 . Sen verran selviä ja voimakkaita olivat, ettei voinu erehtyä. Samalla viikolla tuntui, kun piti kättä masun päällä, myös mies tunsi potkut silloin. Viikolla 24 liikkeet näkyi ensimmäistä kertaa mahan päältä, sillein jännästi hypähti masu kun vauva potkaisi :) Nyt olen viikolla 24 3 raskaana. Liikkeet ovat vain voimistuneet ja lisääntyneet. Lisäksi potkut ja muut liikkeet näkyvät selvemmin mahan päältä. Kyllä sitä joka päivä innolla odottaa, milloin vauva liikkuu :)

Äänestä

Tunsin itse ekat liikkeet 16 2 ja jo 17 0 mies tunsi liikkeitä kädellä vatsan päältä. Varsin aikaisin siis.

Äänestä

mie taisin ite tuntea kans joskus rv17. Mutta en muista millon isäntä, kun aina kun se laittaa käden massulle vauveli rauhottuu heti :D

Nyt menossa rv34 2 ja pittää aina miestä pyytää laittaa kättä massulle, että rauhottuu, kun pelkään että vauva repäsee mahan halki (sen verran venyttää ja jumppaa kovasti).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


plussaplussa kirjoitti:

Eilen isukki painoi korvansa masuun kiinni ja tunsi (hänelle) ensimmäisen potkaisun. Raskausviikkoja on siis kasassa 19 1. Missä vaiheessa muut isit ovat tunteneet potkut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu