Kaikkien aikojen paras huumoripläjäys
demarit osaa
586
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kun kääntää valehtelevien kansakusettaja demareiden lupaamat ja puhumat jutut täysin päinvastoin, niin niistä voi löytyä hieman totuuttakin.
Demarit ovat sama kuin kokoomus, mutta vain sen härskimpi kusetusssiiipi.
Demukatr ja kokoomus ajavat Suomeen ykspuoluejärjestelmää jossa vain olisi demarit ja kokoomus. Demukat ovat tähänkin asti kusettaneet köyhempää kansanosaa ökyrosvojen piikkiiin, ja aina kun sisarpuolueet Kokoomus ja demut pääsevät samaan hallitukseen alkaa kauhea köyhien ryöstö rikkaiden hyväksi.
Mihin Jutta on häivyttänyt sen TOVERI-sanan mitä hoki nyrkki pystyssä silloiin kun piti päästä muka työväenpuolueena edustamaan kansaa.
Täyttä työläisen ja köyhän kusetusta ökyrosvojen hyväksi koko demaripolitiikka.
Vassukat toimivat aivan samoin.
Viherpiipertäjät ovat myöskin yksi ketkusakki, jonka politikoinnin seurauksena köyhät joutuvät köyhtymään entisestäänkin.
Nyt herääkin kysymys, että onko Keskusta sittenkin se ainoa puolue, mikä antaa jotain köyhilleki?
Kun asiaa tarkastelee historian valossa, niin tosiaankin noin näyttää olevan, ja siitähän se johtuu Keskustan kauhea ajojahtaaminen noiden muiden puolueiden toimesta.
Keskusta rötökset ovat olleet mitättömän pieniä rikkeitä demukoiden rosvouksiin verrattuna.
Demukart myi tauluja, demukat on rosvonneet säätiörahoja, ja demukat ovat rosvonneet koko yhteiskuntaamme, ei ole yhtään sellaista rikettä, mistä demukat on keskustaa syyllistänyt, etteikö demukoilla olisi samoista asioista vielä paljon suuremmat rötökset.
Demukat sai niitä vaalirahojakin, muta eipä niistäkään kukaan ole juri julkisuudessa huudellut, saati että niistä olisi demukoita käräjille haastettu.
Demarit on yhteiskuntamme pahin loinen.
Demarit on maksattaneet kiinteistöomaisuutensakin täysin yhteiskunnalla.
Demareiden kannatus tulee olemaan lähiaikoina voin 14%:a ja sittten kun se alittaa 10%:a alkaa jo aidosti hymyilyttämään, ja hymy ei kun levenee, mitä alemmas tuon valehtelevan kansakusettajapettäjäporukan kannatus vajoaa.
Demarit alkaa olla kohta onnistuneet siinä alkuperäistavoitteessaan, jotta Suomi on liitettävä Venäjään.
Eli nyt ajetaan Suomi demujen toimesta ensin konkurssiin, ja sitten Venäläiset tulevat rahoineen ostaman konkkapesän ja hallitsemaan maatamme.
Mikä todistaa demujen kierouden, on jo tuon toveri-sanan käytön kieltäminen ja hylkääminen.
Demarit eivät enää pyri olemaankaan mikään sosialidemokraattinen puolue, vaan Kokoomuksen apupuolue Suomen demokraatit-puolueen nimellä. Noin olen jo yhä enevästi huomannut puolueen joissain tilanteissa itseään nimittelevän.
Jungnerhan on jo perustanut Helsingin demokraatit- nimisen "hyvätoveriporukankin". Tuollaista olen jostain lukenut jo pari vuotta sitten.
KANNATTAA KAIKKIEN KUNNELLA TUO JUTAN VALEHTELU juttu, joka tosin on vain yksi niistä demareiden milhoonista samanlaisista...
Olet oivaltanut jotain todella perustavanlaatuista ja tärkeää. Olet edelläkävijä. Demarit eivät taida ymmärtää vielä itsekään, millaisilla laitumilla heidän puolueensa Aikuisen naisen johdolla käyskentelee.
Kannattaa todella miettiä, mitä puoluetta äänestää, sillä demareilta vaikuttaa olevan oleelliset ovat politiikan teosta aivan kertakaikkiaan kateissa.
Tilastokeskuksen juuri tekemän uusimman puolueiden kannatusta mittaavaa tulosta odotellessa myönnän Sinulle valtion tiedonjulkistamis palkinnon.
Sain "kunnian" olla mukana vastaamassa tuohon kyselyyn ja tiedän, että seuraava pääministeripuolue istuu vielä n. puolitoista vuotta hallitusta vastapäätä.
ala demarit;
-STS-pankki
- Elanto
- punapääoma
- punikkien rakennusfirmat
- SAK:n talous
ja sokerina pohjalla
SUOMEN TALOUS!
Onko tuo jostakin sketsiohjelmasta. Kaikkien valehtelijoiden äiti.