Liian nuori isä(kö)?

DylanBella

Olen siis 27-vuotias ja 3 lapsen isä. Sain ensimmäisen lapsen 17-vuotiaana ja päätettiin pitää taapero. Olemme englantilaisia, mutta opettelimme suomea. Lapsemme ovat Dale, Peeta ja Saul. Iät, 10, 8 ja 3. Tässä nyt vaan mietin, että olenko liian nuori isä? Osaanko olla juhlimatta ja vaihtaa sen sijaan vaippoja. Oliko virhe pitää lapsi niin nuorena? En kuitenkaan oisi halunnut olla 40v isä. Kertokaa mielipiteenne asiasta, niin olo helpottaisi. Kiitos!

4

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koita jaksaa...

      Kyllä olit.

    • Elatusapujuristi

      Kysymys on 10 vuotta ja 9 kuukautta liian myöhässä. Jos epäilyttää olisit vetänyt ulos. Mutta taidat tietää vastauksen jo tuohon kysymykseesi.

      Ja jos elät tarpeeksi pitkään olet isä myös 40 vuotiaana. Ikävä tuottaa pettymys.

    • Opi elämään virheinesi

      Kyllähän olet tehnyt elämäsi virheen. Lapset pitää hankkia 30 - 40 vuotiaana....!

    • ......

      No, osasitko? Enää kysymys ei taida olla kovin ajankohtainen, koska eiköhän lapset ole jo päässeet vaipoista tuohon ikään mennessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2352
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2323
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      37
      1373
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1319
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      1008
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe