Minkälainen paikka tuo Notkotie?

Olen muuttamassa Konnevedelle ja tarjottiin rivitalokämppää Notkotieltä. Onko rauhallinen paikka?
15747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ihan rauhaton paikka, ei siellä voi asua. Siellä assuu paljon näitä Wincapitalaisia ja talot ovat konkurssin partaalla. Muuta äänekoskelle, saat hajut kaupan päälle.

Äänestä

Konneveden keskustan lähelle ei kannata muuttaa. Seuraa vaikka Laukaa-Konnevesi-lehden mielipidekirjoituksia ja tekstareita yöllisestä metelistä. Suosittelen muuttamaan toiselle paikkakunnalle mikäli mahdollista.

Äänestä
  • Siellä Notkotiellä asustaa paljon näitä wincapitalaisia ja taloyhtiöt on pantattu sijoituksien takia. Siellä on pakko liittyä wincapitaan.

    Äänestä

muuta meille..

Äänestä

Notkotiellä asustelee näitä alkomahooliin menijöitä,ja ne jotka kykeneeolemaan selvin päin, asustelee siinä pihan toisella puolella mäkitiellä, samoja taloja ovat kuitenkin. Suht harmitonta porukkaa kaikki, eikä ne juopot pahemmin rellestä kun eivät taida enää olla niin hyvässä kunnossa että jaksais ja jos jotain häiriötä aiheuttavat niin pihan muut laittaa kuriin aika hyvin.

Äänestä
  • kaikki on juoppoja

    Äänestä

Kamalaa ajatelkaa nyt vähän miten puhutte toisista ihmisistä...

Äänestä
  • Siella asustaa naita koppelin polttajia, puolet on suolahessa hoijossa.

    Äänestä

hitler asui hetken notkotiellä mutta sitten se muutti takas gööringeille koska gööringeillä oli lämmintä maitoa.

Äänestä

Siellä soi rokki kovaa ja aina hyvä meininki.

Äänestä

taas on täys pytty kiljua.

Äänestä

Notkotiellä asustaa kansallispukuisia naisia ja kulmahousuja käyttäviä miehiä. Hienoa porukkaa.

Äänestä

kyllä,notkotie on juoppojen ja nappi-arskojen asuinaluetta
mutta siitä notkotieltä jonkin matkan päässä asustaa insestiperhe...jossa useampi lapsikin...molempi pahempi?

Äänestä
  • Mihin suuntaan notkotieltä tää porukka asuu..?

    Kuka toi klamydian Konnevedelle? P**kle

    Äänestä

  • ttrtrtrtrhnnnmm,,m kirjoitti:

    Mihin suuntaan notkotieltä tää porukka asuu..?

    Kuka toi klamydian Konnevedelle? P**kle

    Näitä on joka toisessa talossa ja metän reunatkin täynnä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helena mäkinen kirjoitti:

Olen muuttamassa Konnevedelle ja tarjottiin rivitalokämppää Notkotieltä. Onko rauhallinen paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu