Missä vika?

joopasjoopa

Voisko joku kertoa missä lienee vika, kyse on volvo 850. Kierrokset saattaa kesken ajon laskea alle tuhannen ja auto sammuu (ei joka kerta). Lisäksi ajaessa auto nykii. Tänään auto ei lähtenyt käyntiin vaan käynnistäessä pitää naksahdusäänen??

Kiitos asiallisista viesteistä!

7

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • volvo_puranen
      • ei tajua ei

        pönttö rupanen kiertää foorumeita kuin laukkuryssä.


    • volvo_puranen

      Joko vika selvisi vai missä mennään?

    • volvotaastulille

      Kiitos Puranen, kun urhoollisesti jaksat jakaa ehtymätöntä Volvo-tietouttasi. Minulta vinkkisi ovat jo useamman sata euroa säästäneet.

      • pyöriäjasoikia

        Kyllä on säästöä ollut,volvopurasen neuvoja olen käyttänyt.Rahaa on palanut toistatuhatta,on vaihdettu pyöriää jos soikiaakin.Sitten vein tutulle korjaamolle lysti maksoi viiskymmppiä,auto pyörii kuin unelma.Mitään purasen neuvomia osia ei olis tarvinnut vaihtaa.Se siitä volvo purasen tietoudesta.


    • konepelti ylhääl

      ettei vaa olis bensapumpun rele..mul oikutteli jos jotenkii senku vaihoin nii ongelma katos

      • Volvolady

        Samoin oli mulla, sammuili miten sattui eikä aina suostunu starttaamaan. releen vaihtamalla ongelma poistui.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2179
    2. 121
      1465
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      336
      1270
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1190
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1185
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1181
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1159
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1109
    9. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      99
      978
    10. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      977
    Aihe