Danske bank

Onkohan joillakin kokemusta danskesta tilin lopettamisesta verkkopankissa? Lopetin tilin perjantaina ja tilin lopettaminen painalluksen jälkeen ruutuun ilmestyi valkoinen tyhjä suorakulmio ja muualla ruutua muita kirjoituksia. Onkohan se viesti mennyt ollenkaan perille Danske pankissa vai pitääkö sinne mennä paikan päälle?
6564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On kokemuksia. Lopetin juuri yhden omista tileistäni ja sitä ei näy enää verkkopankissa. Jos sinulla yhä näkyy niin silloin tilin lopettaminen on epäonnistunut.

Äänestä

Dp:n asiakaspalvelu ei toimi.Puhelu yhdistyy ja katkeaa muutaman minuutin kuluttua
itsestään.
Pitänee etsiä uusi pankki, jossa on myös asiakaspalvelua olemassa.

Äänestä
  • Ehdit vielä ennenkuin se lopetetaan. Pidä kiirettä.

    Äänestä

Eikös java-härpäkkeen pitänyt poistua Danske Bankilta? Vielä se ainakin minulla jumittelee. Lisäksi tulee tietoturvavaroituksia joka kerta Danskeen kirjautuessa.

"Tanskanmaalla on jotakin mätää."

Äänestä

Kesän aikana on luvattu että Java poistuu. Tarkoittanee käytännössä aikaisintaan syksyllä. Todennäköisesti joskus joulun aikaan. Tai pääsiäiseen mennessä jne jne..

Äänestä

Yleisesti. Ja näin olen itsekkin toiminut.

Koska pankkitili ja verkkopankki on elämän perusasia, niin..... tielien ja palvelusopimusten liopettaminen toimii niin, että menet jonkun toisen pankin konttoriin tai laitat toisen pankin sivulla viestin ja jätät yhteydenotonpyynnön.

Joudut käymään uuden pankin konttorissa ja siellä annat valtakirjan uudelle pankille, että he irtisanovat sopimuksen toisen pankin kanssa. Luovutat uudelle pankille toisen pankin tilinkäyttövälineen, eli kortin ja tilitiedot, nii asia hoituu.

Tietenkin jos siellä vanhassa pankissa on velkaa tai erimielisyyksiä. tai sinulla on luottotietomerkintöjä, niin unohda koko asia.

Tuskin täällä monikaan on silleen rehellinen, että kertoo totuutta miksi asiat on perseellään johonkin pankkiin.

Itse olen raivoissani kahdelle suomalaiselle pankille. Toisen asiaks kutenkin olen, mutta toisen nimeän en pysty sanomaan tai heidän konttoriinsa menemään ilman hengen ahdistusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pankki2 kirjoitti:

Onkohan joillakin kokemusta danskesta tilin lopettamisesta verkkopankissa? Lopetin tilin perjantaina ja tilin lopettaminen painalluksen jälkeen ruutuun ilmestyi valkoinen tyhjä suorakulmio ja muualla ruutua muita kirjoituksia. Onkohan se viesti mennyt ollenkaan perille Danske pankissa vai pitääkö sinne mennä paikan päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu