Mitkä pikkavippilafkat käyttävät OK Perintää?
OK PERINTÄ?
jan5
15724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Entä ketkä käyttävät S-Markettia?
Minä käyn joskus harvakseltaan S-Marketissa, kun siellä on nyt pakettiautomaatti ja saan heinäkuussa lähetellä paketteja neljällä egellä.
Sittenhän meitä kaksi. Minäkin käyn aina silloin tällöin S.Marketissa. Mm. tänään kävin siellä. Ostin litran jäätelöä, joka oli tarjouksessa. Aion käydä ensi viikolla uudestaan.
Ainakin BlueFinance käytti ennen, mutta on tainnut lopettaa koko vippaamisen.
Ei ole mitenkään miellyttävä paikka tämä OK-perintä...
vipster jw yhtiöt mcb finance (credit24) fixura terrarahoitus yhtymä (mmj laina,rahapuu terraravippi) siinä muutamia
Eikö jw yhtiöt käytä kontiota? Ja vipster i kassaa?
Aivan karmea firma, minulle tuli Laina.com perintäkirje sieltä ja annettiin todella todella tiukka maksusuunitelma. Laskut saa ainoastaan kahteen erään ja ensimmäisen laskun eräpäivä on viikko huomautuksesta eikä päivääkään yli. Jos maksu ei tuona päivänä näy lupasivat laittaa suoraan oikeuteen. En suosittele, ja toivon etteivät muut tätä firmaa käytä kuin tuo Laina.com
ok-perinnältä tulee kilokaupalla postia päivittäin.eivät ole vieneet asiaa oikeuteen vaikka olen kirjallisesti ilmoittanut että heidän pitää keskeyttää oma perintänsä ja viedä asia eteenpäin.maksusopimuksia oli edes turha yrittää tehdä.erät olisivat olleet todella isoja ja niitä olisi saanut vain muutaman.
Perintälinja tuntuu olevan aivan oikea, saavathan Velka-Petteritkinoppia, että velat pitää maksaa myös takaisin. Hyvä OK Perintä!
Tehokas keräämään rahat..Itse myös jouduin kyseisen yhtiön perittäväksi ja vaikka olikin tiukkoja niin tuli ainakin maksettua laskut heti pois eikä ne jääny roikkuun kuukausiksi.
huh huh tässä faktaa perintälainmuutoksen johdosta loppui kontion ja kontanton perintä vippien osalta lähes kokonaan.. itsellä muutamassa laskussa perintäkulut noissa paikoissa toistasataa ja kontiolta soittivat pari kuukautta aikaa sitten uhkaavan puhelun käräjistä nauroin vaan ja kehuin että vastaan mielellään haasteeseen perintäkulujen osalta. eipä oo haastetta tullu vieläkään tähäpäivään mennessä
huh huh, olipa hyvä, että jaoit tämän tietosi meille. Nyt me muutkin voimme rauhassa jättää perintälaskumme maksamatta. eipä oo mikään tässä nyt loikoillessa.
maksusopimus kuluja piti myös laskea uuden lain myötä, siinä yksi syy, että ok perintä ei anna kuin kahteen erään. Erittäin töykeää asiakaspalvelua ajottain ja usein ei minkäänlaista ymmärtämystä velallista kohtaan, jos sattuukin jotain odottamatonta ja ei pystykään maksamaan eräpäivänä. Syyllistävät tietokonetta sanomalla: En voi sanoa kerkiääkö maksu muutamaa päivää myöhemmin. Siis tietokone HALLITSEE perintää. Pitäisi sitten kuulemma soittaa 3-4 päivän päästä miten kävi maksun kans.
kun ihminen EI HALLITSE maksamista, on ihan hyvä että tietokone HALLITSEE ihmistä siitä eteenpän
Haistappa kyyrä paska! :)