siis myyn mustan di-kasetin ajettu mutta toimiva..
ollut takakontissa vara kasettina...
jätä numeros jos kiinnostaa!
hp:100e
ollut takakontissa vara kasettina...
jätä numeros jos kiinnostaa!
hp:100e
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja varmaan oikeilla tulpilla ja 100km ajettu..?
Ei vaan voihan se ollakin, mieluummin ostaisin kyllä vaikka kortsuja käytettynä.
Montako tarttet ja mitä maksat?
lisättävää??? tiedoksi että di-kasetin viat eivät synny ajan kuluessa vaan kasetti voi kyrvähtää jo ensinmäisellä startilla... (uutenakin)ja on aika harvinaista että esim: yli 100tkm ajettu kasetti enää edes kyrvähtää. tosin tämä kasetti ei ole ajettu 100tkm. uusimmalla tech2-testerin päivityksellä voidaan tarkastaa kasetin kunto.
jos sulla on jotain kysyttävää vielä niin soita vaikka lähimpään merkkiliikkeeseen.
Myös kasetin on oltava tarpeeksi uusi jotta testi joka ei suoraan kerro kuntoa voidaan suorittaa. Kasetteja hajoaa myös yli 100thk:n jälkeen.
saabistit tietävät että se kestää aika usein n. 4-5 vuotta. Tietenkin poikeuksiakin on.
Ja koska turhaanhan näitä ei kannata vaihtaa ja merkkiliikkeessä ehjää kasettia ei, eiei, turhaan uuteen vaihdeta, ei tietenkään.. niin varmaan tämä myynnissä oleva on sitten lunariin menneestä kolariautosta otettu.
Vaikka mitä se minulle kuuluu, sitä vaan ihmettelee asiakas että miksi ne haluaa pitää sen vanhan rikkinäisen, eihän niitä korjata ei, eikä sitten myydä ehjinä eteenpäin, eiei.
Myisit edes jonain muuna kuin merkkiliikkeen miehenä ja jossain myyntipalsalla niin ei merkkiliikkeen asiakkaille tulisi paskan makua suuhun lukiessa, vaikka mitäpä tämä mulle kuuluu.