Karhunvattua

Olisko kellään vinkkiä että myykö kukaan marjankasvattaja Orivedellä karhunvattua?
Mieluummin sellaista salakaatamatonta!
15443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kysy rohkeasti toiselta karhulahtarilta.Tosin niiden mansikka ei meikämimmille kelvannut. Jokin raja sentään.

Äänestä
  • salakaatajalla vois olla tietoa karhunvatukoistakin. osaavat ton maastotiedudtelun paremmin kuin muut. normaali ihmiset.

    Äänestä

Saara saattaisi tietää

Äänestä

Kuka on saara ,joku kaunis nainen vai??

Äänestä

Joko nämä raukkamaiset karhulahtarihemmo-nuorukaiset ovat pyssynsä ladanneet ja koiransa kouluttaneet alkavaa karhulahtia varten?! Vai käyvätkö pelkurimaisesti vain karhujen talvipesillä koiriansa kouluttamassa?!

Äänestä

Kävin eilen Orituvan takana metsässä, löysin rämeiköstä aivan a-luokan karhunvattuja, en tiedä olivatko sitten tehneet uuden sadon lämpimien ilmojen takia vai olivatko niin hyvin säilyneitä.

Äänestä

Piärkää te p.erkele senkin puskista huutelijat

Äänestä

Siinä lähistöllä mistä löyty se naikkosen ruumis muutama vuosi sitten niin ollaan aina löydetty melkonen määrä karhunvattuja ukon kanssa, jopa keväällä.

Äänestä

Päivitys:: saiko ne karhunsalakaatajat mitään sanktiota ja olivatko paikkakunnan omia kasvattejaki?? vai onko kaikki salattu ?? onhan se aikas törkeetä ku äitikarhu lahdataan kotiinsa.hävetkää ampujat??

Äänestä
  • Sai linnaa 1 vuoden ja istuvat parasta aikaa tällä hetkellä tuomiotaan Laukaassa. Toinen näistä syyllistyi henkirikokseen. Nämä karhun kaatajat olivat kotoisin Mäntästä ja asuivat teon tekohetkellä Juupajoella.

    Äänestä

  • Kisu Elise kirjoitti:

    Sai linnaa 1 vuoden ja istuvat parasta aikaa tällä hetkellä tuomiotaan Laukaassa. Toinen näistä syyllistyi henkirikokseen. Nämä karhun kaatajat olivat kotoisin Mäntästä ja asuivat teon tekohetkellä Juupajoella.

    No onhan siinäkin. mutta totuus taitaa olla ettei salakaatajat istu vankilassa.vaan ovat äitiensä helmoissa kuten ennen ampumistakaan. ? noita rikollisiahan suojellaan suomessakin aivan liikaa.

    Äänestä

  • Kisu Elise kirjoitti:

    Sai linnaa 1 vuoden ja istuvat parasta aikaa tällä hetkellä tuomiotaan Laukaassa. Toinen näistä syyllistyi henkirikokseen. Nämä karhun kaatajat olivat kotoisin Mäntästä ja asuivat teon tekohetkellä Juupajoella.

    Onko ihan totta toi henkirikos juttu. tuntus ettei karhunampujat nyt ihmisiin koskis??onko missään lehessä juttua em.

    Äänestä

  • Ohikulkijat.? kirjoitti:

    Onko ihan totta toi henkirikos juttu. tuntus ettei karhunampujat nyt ihmisiin koskis??onko missään lehessä juttua em.

    totta on. Lue oriveteläisestä koko juttu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitä vattua kirjoitti:

Olisko kellään vinkkiä että myykö kukaan marjankasvattaja Orivedellä karhunvattua?
Mieluummin sellaista salakaatamatonta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu