Vestian rahasampo

Kaikenninlaisia lakeja ne joutilaat väsää kuin paskalaki ja siihen lautakunta.Nyt sitten päätetään että peritäänpäs perusmaksu 33,48e.jokaiselta kiinteistöltä.Tästä se lypsy alkaan kun mentiin tähän kolhoosiin.Mitä seuraavaksi on luvassa?lautakunta.
8168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Idea on hieno tehdä helppoo rahaa,noin minäkin tekisin jos Firma tuottaisi tappiota,yleensä johto menee uusiksi jos homma ei toimi.

Äänestä

Jätteenkeräys on ollutkin halvempaa mitä edellisellä,ollut kai tappiollista koko ajan.

Äänestä

On muuten L-positiivisten firma tuo vestia että siihen malliin

Äänestä

Joo, olihan siinä Vestian laskussa "peruutusmaksua" 3,10 ecua koska kuulemma on kuski joutunut peruuttamaan roskapöntölle.
Siihen roskapöntölle on jätteenkuljetusauto osannut peruuttaa jo kymmeniä vuosia mutta nyt oli tullut tuollainenkin mahdollisuus voimaan että siitä saa rahastaa ylimääräistä.
Roskapönttö on tontin ulkorajalla ja pikku pätkä suoraa tietä sen luokse ja Vestiankin kuskit ovat sanoneet että autolla peruuttaminen siihen ei tuota ongelmaa!
Eikä meillä ole kielletty ajamasta etuperinkään roskapöntölle.
Että mitä se rahanhimo teettääkään. Että mennä sitä vaan soitellen sotaan...
Nyt kuulemma jo mielivät likakaivojen tyhjennystäkin Vestialle joten täällä paikalliset yrittäjät menettävät kai nekin työt!

Äänestä
  • Vielä sen verran että kun soitimme Vestialle tuosta peruutusmaksusta niin saimme selvityksen että voivat sen periä jos auto joutuu peruuttamaan.
    Sinne sitten tuli oikein merkintä että pihassa sopii kyllä kääntymään.
    Sitten riippu kuskista että osaako pihassa kääntää auton vai polettaako nurmikon ym.t mutta silloin ei ole oikeus peruutusmaksun rahastukseen.

    Äänestä

sitten seuraavaksi aletaan miettiä maksua pöntöltä takaisin tuloon.

Tätä tietää keskittämiinen Ylvieskaan. On rakennettu ja palkattu ja...

Varotaan ettei jouduta sinne enempää, kuten sote, tk ...

Äänestä
  • Tarviiko jäte tuotantopäällikköä,eikö sitä tule ilman päällikköä.Kehityspäällikkö,toimitusjohtaja,ympäristösihteeri.Kyllähän herroille on jotenkin kerärttävä palkkarahat,

    Äänestä

Lessujen kierouksia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lakejalakeja kirjoitti:

Kaikenninlaisia lakeja ne joutilaat väsää kuin paskalaki ja siihen lautakunta.Nyt sitten päätetään että peritäänpäs perusmaksu 33,48e.jokaiselta kiinteistöltä.Tästä se lypsy alkaan kun mentiin tähän kolhoosiin.Mitä seuraavaksi on luvassa?lautakunta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu