Muistatteko heitä ja mitä heille kuuluu?
Monta teki i..rin minun kaveripiirissä..Onko vielä tätä "porukkaa" Slinnassa?
Monta teki i..rin minun kaveripiirissä..Onko vielä tätä "porukkaa" Slinnassa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kärrynpyörääkö ovat pyörineet?
Taitaavat olla kaikki linnassa, siis sukevalla.
Onhan sitä täällä, enin osa muualla. Tunnen monia jostain porukasta.
Oon mie ainakii täälä vielä.
Suurinosa lähti pois täältä vanhojen zombien kuppakylästä ja osa on ns. underground koska kuolee koko paikka pikkuhiljaa... juhlitaa sitä sitten ilossa suin!
sinä tänne jäit, tollaisista me just haluttaisiin eroon, koko paikka piristyy, kun häivytte.
Silloin oli mukavat ajat..Trokari, Rocks (oliko se sen niminen vai ..)siinä seurahuoneen alla..
Muistatteko?
Ehhehee..tuon miekin muistan! Se pikkuruinen ravintola tosiaan siinä seurahuoneen alla!
Nimeä en muista mut kiva paikkahan se ol. Mikäs se siinä sillan kuppeessa oli, kahvila? Nykyisin toimii joku juorisokahvila.. Siinäkkii tul istutuu joskus terassilla.. Muistaakseni ol viel katettu terassi kuiteskii.
Kyl ol kovat meinngit aikoinaan.. Hyvät on muistot!
Tarkoitatko Ykköstä? Siihen paikalle tullut nyt isompi rakennus..kai kahvilan virkaa tekee..
Mut ei kukaan ole saanut Ykkösen paikalle samanlaista suosittua paikkaa nuorille, kuin meillä silloin oli.
Itsekin istunut vuosina 94-96 näissä ravintoloissa ja tuntuu, että meno oli sellaista, et jos hengissä selvisi, niin hyvä..=)
paikan omistaja Laakkonen oli luuseri ja muutenkin m u l u k k u. Ei luistaneet mitkään bisnekset joihin ryhtyi. Eikä päässyt valtuustoonkaan vaikka pyrkyä oli kovasti mutta nostetta ei tyhjäntoimittajalla yhtään.
Zorro
Rock Ooppera oli nykyisen Piatan paikalla! Ehdoton alotuspaikka siihen aikaan =)
Tamino rafla 1993/1994
Etenkin 1994 meno
olise 1993 kin menoa
Minä en pyörinä.
Kuljin suoraviivaisesti
Menose kiihty 1995
Mites o nykywään
Sillo oli viremon-grillikin
ja kossu
Mites se "silmäpuoli" ? Kuulin huhua et olis tappanu jonkun ja joutu mikkeiin linnaan.. Oisko saanu peräti 15vuorta ..(voi olla että muistan väärinkin)
Ja satanisti Anssista tuli uskis!
Eikö se ole seonnut jo siinä vaiheessa kun tuli "satanistiksi". Suu vaahdossa se kerran selitti ja uhos taikovansa yhden kaverin kalmoksi. Ei oikein taiat onnistunu.
Satanisti Anssi oli meikäläisen naapuri opiskelu aikoina mertalassa, melekonen jätkä =D rymys väkisin sisään ja kyseli kiljua, soitin poliisille nii tää perkele löi ihteesä puukolla koipeen ja sano et tuo pahoinpiteli X)
Kyllähän Anssin kämppään mentiin ja sitä hakattiin armotta... Hyi teitä!
Aika vanhaa porukkaa siellä asuu jos kysellään 93-97 luvun nuorisoa.. Hurjaa ollu meininki jo sillon