Julian nopea toipuminen.

Oli vielä eilen vajonnut koomaan ja tänään jo puhelimessa soitteli tunkeroiselle ja heti herättyään ilmoitti, että Virtaskalla on hivi.
20900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

No onhan sillä tummat silmänaluset !

Äänestä

ennen oli jupilla bmw,nmt ja hiv.

Äänestä

Jospa se Tuksu taas liioitteli Julian huonovointisuutta, että saisi säälipisteitä ja huomion pois omista toilailuistaan?

Äänestä
  • Julia tajusi että on tiistai ja Jollaksen bailu pöivä,ei nyt koomassa kerkiä maata mars matkaan ja ruskalle....
    Molemmat ovat koko ajan sekaisin heidän höpinöistä ei kannata välittää,näin Tuksun ja täytyy sanoa on tyttö turvonnut.
    Jos Henna on hänen mielestä hamsteri Tuksu on porsas,säälittää naapuri parat ei varmaan viime yönä taas ole nukuttu.
    Sekopäät riehuvat yöt päivät nukutaan se homeesa ja iillasta aletaan riekkuminen.
    Koko kesä ryypätty ja aina sitä viinaa vaan näkyy Takilantiellä olevan,vielä riittää höyrypäitä heidän seurassa.
    Joltain vielä lähtee henki se on ihan varma sen verran rajua on meno ollut ja tulee olemaan.

    Äänestä

Kunhan henki ei lähde viattomilta, Tukiaisista ei niin väliä.

Äänestä

Tarkistin Meikusta; Julia on kirjattu eilen ulos ja kärrätty takilatielle takaisin.

Äänestä
  • No sullehan ne tiedot sieltä varmasti antaa, joo...

    Äänestä

Glamourkooma on nopeasti ohimenevää lajia.

Äänestä

Johanna Mia Mari Tukiainen
Julia joutui psykiatriseen sairaalaan hoitoon, emme kestä enää tätä riepottelua. Itse aloin fyysisesti oksentamaan kun luin vastoin meidän tahtoa kirjoitetun valheellisen "paljastuskirjan." Pyydän rukousapua meille. "Sillä meillä ei ole taistelu lihaa ja verta vastaan, vaan pahuuden voimia vastaan taivaan avaruuksissa." Olemme molemmat myös todella pahoillamme parhaan ystävämme Juhan petturuudesta. Rukoilkaa apua meillle, kiitos.

Äänestä

jokos toisella latva alko nilkuttaa oikeen kunnolla?

Äänestä

Julia kotiutettiin Meilahdesta 9.7. illalla. Sitten alkoivat viinanhuuruiset kotiinpaluujuhlat Jollashovissa. Tänään Julian seuraavia etappeja olivat poliisin putka, Marian sairaalan päivystys ja psykiatrinen sairaala. Siinä tulikin useampi kyyti yhdessä päivässä, ainakin kolme. Johanna-sisko raportoi 10.7. illansuussa:

"Julia joutui psykiatriseen sairaalaan hoitoon, emme kestä enää tätä riepottelua. Itse aloin fyysisesti oksentamaan kun luin vastoin meidän tahtoa kirjoitetun valheellisen "paljastuskirjan."

Pyydän rukousapua meille. "Sillä meillä ei ole taistelu lihaa ja verta vastaan, vaan pahuuden voimia vastaan taivaan avaruuksissa."

Olemme molemmat myös todella pahoillamme parhaan ystävämme Juhan petturuudesta. Rukoilkaa apua meille, kiitos."

Äänestä
  • Ai perkele, että se akka jaksaa hakea syyllisiä pahoinvointiinsa. Menis nyt jukolauta itseensä ja tunnustaisi vajavaisuutensa käsitellä ongelmiaan yksin. Aina ne syylliset ovat jotain muita, mutta se akka ei koskaan ole syyllinen mihinkään. Ei se tunnusta syyllistyneensä mihinkään vaikka tuomarin nuija on monta kertaa kopahtanut pöytään

    Yököttävä, vastenmielinen ja inhottava iljetys koko Johanna (ja siskonsa Julia).

    Äänestä

Voi taivahan talikynttilät mitä soopaa! Minä rukoilen, että menisitte AA pöytien ääreen.

Äänestä
  • Oma ongelma pitää itse nähdä ja siitä pitää itse haluta eroon.
    Vasta sen jälkeen ulkopuolisesta avusta on apua!

    Äänestä

Nopea oli Julian toipuminen Meilahdessa. Sitten tietenkin paluu Jollakseen, josta tiettävästi reittiä Pasilan poliisiputka >> Marian sairaalan päivystys >> Auroran psykiatrinen uudelleen kirjoille siaraalaan.

Äänestä

Seiskan Kääk-juorut 11.7.

”Johanna Tukiaisen pikkusisko Julia on joutunut taas Marian sairaalaan,
Seiskalle kerrotaan. Siskokset olivat viettämässä iltaa yhdessä Leonardo-ravintolassa Helsingin rautatieaseman lähellä, kun Julialta meni taju juomisen seurauksena.

- Julialle tilattiin ambulanssi, ja hän pääsi sairaalahoitoon. Toivottavasti hän voi jo paremmin, paikalta toivotaan."

Leonardo on Rautatieasemaa vastapäätä, os. Kaivokatu 6.
Linkki: http://www.leonardobarristorante.fi/bar

Äänestä
  • Tuksu kertoi Facebookissa 11.7. illalla Kooman poispääsystä Auroran sairaalasta:

    ”… Juliakin pääsi sairaalasta nopeasti pois, Aurora on niin järkyttävän ahdistava paikka (tiedän itse kun olin siellä malarian takia.) Ihan kuin paluu jonnekin 1900-luvun alun Venäjällä. hyi...”

    Äänestä

  • Kooman Paluu XIV kirjoitti:

    Tuksu kertoi Facebookissa 11.7. illalla Kooman poispääsystä Auroran sairaalasta:

    ”… Juliakin pääsi sairaalasta nopeasti pois, Aurora on niin järkyttävän ahdistava paikka (tiedän itse kun olin siellä malarian takia.) Ihan kuin paluu jonnekin 1900-luvun alun Venäjällä. hyi...”

    Pitää pysyä kaukana sairaaloista, ja heittää puhelimet järveen...silloin menee hyvästi

    Äänestä

Miksi Julia oli viety putkaan? Kenen kanssa tapellut?

Äänestä

Julia on vuosien mittaan harjoitellut toipumista sen verran usein, että homma käy häneltä nykyään nopeasti ja varmasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äöpo kirjoitti:

Oli vielä eilen vajonnut koomaan ja tänään jo puhelimessa soitteli tunkeroiselle ja heti herättyään ilmoitti, että Virtaskalla on hivi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu