Koiranhännän katkaisija

Pili poikki

Luin lehdestä, että jollakin parikymppiselle sällille Kaarinassa on vähän epäselvää, mitä sen koiran kanssa saa tehdä ja mitä ei. Tyyppi oli lyönyt ja potkinut koiraa ja kaiken päälle vielä katkaissut tältä hännän.

Asiasta enemmän tietävät, ilmoittakaas sen sällin nimi ja kotiosoite, niin katsotaan mitä voidaan asialle tehdä.

7

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • utuuu

      Nimenomaan kuohintaa se sälli kaipaa!!!


      Kumpa koku tekisi sille sällille samalla lailla,kirveen kanssa katkaisisi sen peniksen!

      Tietääkö kukaan sen sällin nimeä???

    • järkyttävää

      Toivottavasti polisi antaa niin tuntuvat sakot, että jätkä tietää mitä tuli tehtyä. Myös ikuinen eläintenpito kielto. Ei taida kaikki olla kotona.

    • Mournier

      Suomessa saa eläinsuojelurikoksista naurettavan pieniä sakkoja, tuskin vaikuttavat jannuun mitenkään. Eläintenpitokieltokin annetaan harvoin, ja vaikka annettaisi, ei sitä pystytä valvomaan. Koiran sanottiin olevan pariskunnan yhteisomistuksessa, eli ei välttämättä saada niiltä edes pois.

    • hKostaja

      Ja sen jätkän nimi on mikä ja osoite kans,kuka tietää?

    • shut up

      et saa tietää sori

    • Dogfood

      Dogfood.fi Turun Eläinsairaala otti minuun äsken yhteyttä. Koiran omistajana voin kertoa, että myrkytystä ei voitu vahvistaa, koska emme mieheni kanssa halunneet patologista tutkimusta. Kyseessä saattoi olla myös maksassa oleva kasvain, tästäkään ei ole täyttä varmuutta. Koiramme on tähän asti voinut normaalisti ja kuolemaa edeltävä iltana oli Kaarinan koirapuistossa juoksentelemassa. Aamulla alkoi raju oksentelu, iho ja silmävalkuiset kellersi ja takapää petti alta. Ensimmäinen arvio oli raju myrkytys tila, joka ei pitkään kestäneen nesteytyksen takia kuitenkaan antanut toivottua tulosta. Koiramme tila paheni ja oli armeliainta päästää enkeli sillalle. Pyydän ja toivon koiran omistajana, ettei Turun eläinsairaalaa enää häirittäisi tämän asian tiimoilta. Minuun voi olla suoraan yhteydessä joko sähköpostitse [email protected] tai puhelimitse 0453159826. Kiitos

    • Oikea paikka?

      Ja Turun eläinsairaalan väki seuraa aktiivisesti Suomi 24:n Kaarina-palstaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      199
      4303
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      99
      2853
    3. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      2816
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      89
      2626
    5. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      152
      2337
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      50
      2257
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      33
      2087
    8. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2051
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1941
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1939
    Aihe