Koiranhännän katkaisija

Pili poikki

Luin lehdestä, että jollakin parikymppiselle sällille Kaarinassa on vähän epäselvää, mitä sen koiran kanssa saa tehdä ja mitä ei. Tyyppi oli lyönyt ja potkinut koiraa ja kaiken päälle vielä katkaissut tältä hännän.

Asiasta enemmän tietävät, ilmoittakaas sen sällin nimi ja kotiosoite, niin katsotaan mitä voidaan asialle tehdä.

7

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • utuuu

      Nimenomaan kuohintaa se sälli kaipaa!!!


      Kumpa koku tekisi sille sällille samalla lailla,kirveen kanssa katkaisisi sen peniksen!

      Tietääkö kukaan sen sällin nimeä???

    • järkyttävää

      Toivottavasti polisi antaa niin tuntuvat sakot, että jätkä tietää mitä tuli tehtyä. Myös ikuinen eläintenpito kielto. Ei taida kaikki olla kotona.

    • Mournier

      Suomessa saa eläinsuojelurikoksista naurettavan pieniä sakkoja, tuskin vaikuttavat jannuun mitenkään. Eläintenpitokieltokin annetaan harvoin, ja vaikka annettaisi, ei sitä pystytä valvomaan. Koiran sanottiin olevan pariskunnan yhteisomistuksessa, eli ei välttämättä saada niiltä edes pois.

    • hKostaja

      Ja sen jätkän nimi on mikä ja osoite kans,kuka tietää?

    • shut up

      et saa tietää sori

    • Dogfood

      Dogfood.fi Turun Eläinsairaala otti minuun äsken yhteyttä. Koiran omistajana voin kertoa, että myrkytystä ei voitu vahvistaa, koska emme mieheni kanssa halunneet patologista tutkimusta. Kyseessä saattoi olla myös maksassa oleva kasvain, tästäkään ei ole täyttä varmuutta. Koiramme on tähän asti voinut normaalisti ja kuolemaa edeltävä iltana oli Kaarinan koirapuistossa juoksentelemassa. Aamulla alkoi raju oksentelu, iho ja silmävalkuiset kellersi ja takapää petti alta. Ensimmäinen arvio oli raju myrkytys tila, joka ei pitkään kestäneen nesteytyksen takia kuitenkaan antanut toivottua tulosta. Koiramme tila paheni ja oli armeliainta päästää enkeli sillalle. Pyydän ja toivon koiran omistajana, ettei Turun eläinsairaalaa enää häirittäisi tämän asian tiimoilta. Minuun voi olla suoraan yhteydessä joko sähköpostitse [email protected] tai puhelimitse 0453159826. Kiitos

    • Oikea paikka?

      Ja Turun eläinsairaalan väki seuraa aktiivisesti Suomi 24:n Kaarina-palstaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3763
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      32
      2179
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2074
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1721
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1542
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1482
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      79
      1443
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      1172
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1133
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    Aihe