O: SUOMI-SAUNARAKENNUS/PIHATALO TYP 4)

vai1

Suomi-saunarakennus/pihatalo Typ 49
Saksan viennistä jäänyt hirsihuvila/saunarakennus/pihatalo tyyppi 49m². Myydään 4.000 Euron alennuksella nettohintaan 4.490 Eur! Mallikehikko nähtävillä Humppilan tehtaalla.

SUOMI-SAUNARAKENNUS/PIHATALO TYP 49


Kaunis hirsihuvila/hirsimökki, joka soveltuu erinomaisesti myös saunaksi tai pihataloksi. Käy myös rantasaunaksi useilla rantakaava-alueilla.

Rakennussuunnitelmassa on ensimmäisessä kerroksessa olohuone, keittiösiivu, makuuhuone, sauna ja kattamaton terassi. Toisessa kerroksessa on ulkomitoiltaan 4,5 m x 4,5 m makuuparvitila, joka ei vie rakennusoikeutta. Käyttöala on 49 m2 ja rakennusoikeusmenekki 20 m2. HUOM! Huonejako ja sisätilajärjestely on esimerkki ja rakentaja voi itse muokata sitä haluamansa mukaan ikkuna- ja ovireiät huomioiden.

Hirsihuvilan perusrakenteena toimii tuplapontattu höylähirsi. Sydänsahattu höylähirsi (70 x 147 mm) ei juurikaan halkeile eikä siksi ime vettä, homehdu eikä lahoa. Tuplapontti takaa, että 6x50 mm saumanauhaa käyttäen huvila on riittävän lämmin normaaliin kesähuvilakäyttöön. Omakotitaloissa ja talviasuttavissa hirsihuviloissa käytetään esim. 225 mm sisäkoolausta ja 225 mm sellu- tai muuta villaa lisälämmöneristeenä, jonka jälkeen seinän lämpöarvo on U= 0.17, joka vastaa 0.90 m vahvuista massiivihirsiseinää. Mikäli huvilaa ilmoitetaan käytettäväksi enintään 4 kuukautta vuodessa, voidaan eristevahvuudeksi valita esim. 50-200mm sellu- tai muuta villaa.

Hirsimökki on helppo pystyttää. Hirsikehikon asennus muistuttaa talon rakentamista numeroiduista Lego-palikoista. Pakettiin kuuluvien kokoamiskuvien avulla kaksi riuskaa henkilöä pystyttää huvilan muutamassa päivässä vesikattoon asti. Tarvittaessa tehtaan asennuspalvelu auttaa puhelimitse.


TOIMITUSSISÄLTÖ

1. Hirret 70 x 147 mm, myös kaikki päätykolmiot hirrestä
2. Harjahirret
3. Kattovasat 50 x 150 mm k 600
4. Rakennuslupakuvat kahtena kappaleena
5. Pilariperustuksen rakennekuvat, lujuuslaskelmat ja raudoituskuvat insinööritoimistotyönä
6. Ulkoseinien lämpöarvolaskelmat insinööritoimistotyönä
7. Elementtikuvat, jossa kaikki hirret piirretty ja numeroitu A,B,C... 1,2,3...
8. Rakennusohjeet
9. Takuutodistus hirrelle 500 vuotta
10. Perustuksen ristimitan laskentaohje
11. Pystytysneuvonta 10h/pvä, 7pvä/vko
12. Tarvittaessa yhden vuoden ilmainen säilytys


Erikseen tarjoamme korkealaatuiset omakotitalon lämpöarvoilla olevat ikkunat (U=1,0), 2 pestävää pintaa, selektiivikalvo ja argon-kaasu lasien välissä sekä huvilan ulko-ovet lämpölasielementillä, saranoituna ja lukkorungolla varustettuna hintaan 1.680€

4.000 Euron alennuksella nettohintaan 4.490 Eur! Hinta sisältää arvonlisäveron 24 % (kyseessä on lievästi värivikainen materiaali, mikä aiheutuu auringonvalon muuttaessa nipuissa olevien hirsien pintaa). Käsiraha 50 euroa. Maksuaikaa tarvittaessa 1-3 kuukautta, korko 60 euroa/kuukausi.

Olkaa hyvä ja maksakaa kaupan käsiraha tehtaan tilille 506002-22790 merkinnällä: TYP 49 käsiraha. Merkitkää lähetystietoihinne nimenne, osoitteenne ja puhelinnumeronne. Merkitkää edelleen mahdollinen korollinen maksuaikatarpeenne : Ma. 1, 2 tai 3 kk. Jos ette tarvitse korollista maksuaikaa merkitkää: Ma. 0 kk. Käsirahan maksamisen jälkeen lähetämme Teille kaupanvahvistuksen, arkkitehtikuvat ja kaikki muun materiaalin kirjeen välityksellä.

Ottakaa yhteyttä myyntiimme ja tervetuloa tekemään elämänne talokaupat, jossa säästätte selvää rahaa 4.000 Euroa!

Tutustu myös Tarjoukset -osiossa Laavuvaaran muihin hirsihuvilat ja hirsimökit malleihin, jotka ovat heti toimitukseen.

MYYNTIMME PALVELEE

Myyntimme palvelee teitä henkilökohtaisesti seuraavista puhelinnumeroista. Samalla saatte tarvitsemanne tiedot ostopäätöksenne tueksi ja voimme yhdessä kartoittaa talomallin soveltuvuutta tarpeisiinne:

050-320 2222
040-763 1004
044-320 2222
03-437 7000 också på svenska




Edulliset ja laadukkaat hirsihuvilat, hirsimökit, hirsitalot, hirsiomakotitalot, hirsisaunat, rantasaunat: www.laavuvaara.fi ja www.L1.fi
Hinta: 4490
Yhteystiedot: H.Heino P.050-2694
S.Koivusaari P.044-3202222

0

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

        Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
        Maailman menoa
        118
        3862
      2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

        Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
        Maailman menoa
        56
        3185
      3. onko kaivattusi

        vaarallinen? :D
        Ikävä
        79
        3157
      4. Haluaisin rakastaa sinua

        Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
        Ikävä
        19
        3105
      5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

        Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
        Maailman menoa
        6
        3041
      6. Menen nyt koisimaan

        Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
        Ikävä
        29
        2805
      7. Olisiko sinulla

        Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
        Ikävä
        54
        2537
      8. Mitä tuntemuksia

        Rakkaasi ääni herättää?
        Ikävä
        19
        2277
      9. Pieni galluppi

        Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
        Ikävä
        63
        2260
      10. Oletko uhriutuja?

        vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
        Tunteet
        62
        2119
      Aihe