Hei kaikki! Auttakaa mua vuoden päästä pitäs maksaa ite omat opiskelut ja en saannu kesätöitä. Miten saan kerättyä 2000€ vuodessa? Ilmaisjakelulehtiä en saa jakaa.
miten hankkia rahaa?
6
577
Vastaukset
- vanhus1
Täällä yhteiskunnassamme on tapana hankkia rahaa ns. työnteon kautta. Opiskelijalle on tietysti KELAn opintotuki olemassa, jolla selvisin itse hyvin, asuin halvassa opiskelija-asunnossa ja hyödynsin edullisen opiskelijaruokailun.
- justgirl98
Tottakai haluun tehä töitä. Niitä on vaan vaikee hankkia kun täytän 15 ja meen ysiluokalle. Sen jälkeen opiskelut pitää maksaa ite. Ja tän ikänen ei saa töitä ja tukea ei mielestäni saa alle 17vuotias. Olisin 15-16 kun pitäis alkaa maksaa ite opinnot. Joten pliis auttakaa mitä töitä pystyn tekee????
- Joop...
Internetistä kaikien eräänalan yritysten nimet, puhelin numerot ja osoitteet, katsot vastuulliset yhtiömiehet. Naputtelet noin 1000 yrityksen tiedot exceliin, olet 2000€ rikkaampi.
- työideoita
Eikö muka nykyään edes mainoksia voi jakaa 15 vuotias? Olin itse 15 vuonna 1990 kun jaoin mainoksia noin vuoden ajan, tosin palkka ainakin silloin oli todella pieni mutta parempi kuin ei mitään.
Ehkä voisit kysyä myös kaupoista jotain viikonloppu tai iltatyötä, hyllyntäyttöä tms. - doggybag
Ite oon ulkoilutellut koiria 10 € tuntipalkalla. Aika huonosti tuollaisia töitä tällanen iso mies saa, mut sulta se voisi onnistua? Viikonloppuhinta 33 € vuorokausi. Kauppojen ilmoitustauluille ilmoituksia vaan. Sit vaikka vanhuksile kaupassakäyntiapua ym. En ole yrittäjähenkinen muuten, mut pari koiraa mulla on ollu vakkarina. Aattele: Vakkariulkoiluttajana 10 e tunti/5 pvä per viikko tekee 200 e kuukaudessa. sen kun kerrot kymmenellä niin avot. Helpommin sanottu kun tehty moinen, mut mahdollista. Muista tehdä työsopimus sen omistajan kanssa.
- hannele19
http://share.payoneer-affiliates.com/a/clk/1Zt4rJ
Tuolt saa mastercardin ku kerää itellee 4 kaverii sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1694620Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2013338Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562912Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1152906Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis412834Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos482213Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132167Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu552015En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131935Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien661509