Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Oletteko hulluja?

Lueskelin millaista menoa Keltsussa on gloryholejen ja muiden kimppakeinujen kanssa joten eikö ihmisillä ole järkeä päässä?

Aivan sairasta menoa eikä uskoisi että noita samojoja seksihulluja tapaa joka päivä tehtaissa ja kadulla. Onkohan tämä todellakaan sivistysvaltio?
3133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei ole järkeä päässä ihmisillä mitä tulee seksiin. osa meistä on nuorina täysin kuolemattomia ja osalla on jo kaikki taudit niin ei tarvitse uusia pelätä.

tervetuloa keltsuun vaihtamaan bakteereita ja viruksia. vastuuton seksitautien tartuttaminen on ollut harrasteenamme jo niin kauan kun seksitauteja on ollut. keltsu ei tässä suhteessa poikkea juurikaan siitä mitä yhden illan kännijutuissa tapahtuu esimerkiksi tänä iltana.

jälkeenpäin sitten kaduttaa kun on jo myöhäistä ja herpes kukkii kullin nupissa. se on vähän sama kuin tatuontien ottamisessa, helppo saada mutta vaikea päästä eroon.

Äänestä

Tuota "gloryholea" ihmettelen. Miten joku uskaltaa työntää kikkelinsä johonkin seinässä olevaan reikään kun ei tiedä yhtään millainen tyyppi toisella puolella on. Entä jos siellä on häiriintynyt ihminen joka leikkaakin kikkelin poikki?

Homot eivät pidä kumia koska ei tarvitse pelätä että panokaveri tulee raskaaksi. Luulisi kuitenkin mielessä käyvän että jos saa HIV:n ja myöhemmin tapaakin miehen johon rakastuu mutta sitten suhteesta ei tulekaan mitään kun kertoo tartunnastaan voi tulla suru puseroon.

Äänestä
  • Joillakin aivot ja k ulli seisovat samaan aikaan. Kuuntele tyyppien kertomuksia siitä, mitä raflasta kotiin tultua tehtiin. Ei ne käytä ehkäisyä muutenkaan satunnaisten seksikavereiden kanssa. Turvaseksi on näille tuntematon sana. Eihän suihkuunkaan mennä sadetakki päällä nääs.

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/11577789

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/10495591

    Näitä voi aina silloin tällöin muistuttaa siitä, että herpes tarttuu helposti sekä huulesta kulliin että kullista huuleen. Eivät ainakaan voi väittää, etteikö asiasta kerrottu etukäteen. Moralisointi on turhaa ja hyödytöntä mutta autollakin ajaessa turvavyöt on syytä pitää kiinni eikä viinaa kannata läträtä ennen reissuun lähtöä.

    Gloryhole jutuissa näitä riski ja anonymiteetti kiihottaa vaan lisää. Taudeista ja riskeistä viis. Muista että ihmisistä joka neljännellä älykkyysosamäärä on alle 90 ja joka kymmenennellä alle 80. Luonnonvalita vieläpä suosii tyhmiä, jotka lisääntyvät paljon fiksuja tehokkaammin. Gloryhole kuvioihin päätyy sitä tyhmemmänpuoleista tai muuten vaan sekopäisempää porukkaa, jota suomessakin asuu varmaan noin miljoona kpl.

    Lusikalla annettu niin ei voi kauhalla vaatia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pähkähullut vastuutt kirjoitti:

Lueskelin millaista menoa Keltsussa on gloryholejen ja muiden kimppakeinujen kanssa joten eikö ihmisillä ole järkeä päässä?

Aivan sairasta menoa eikä uskoisi että noita samojoja seksihulluja tapaa joka päivä tehtaissa ja kadulla. Onkohan tämä todellakaan sivistysvaltio?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu