Kaipaisin vinkkejä ja neuvoja sekä vertaistukea traumatisoituneilta vanhemmilta jotka ovat erehtyneet käyttämään opittuja tai perittyjä tapoja lastensa kanssa. Miten olette päässeet tavasta eroon? Muulla tavoin kuin terapialla? Entä mitä neuvoja antaisitte ihmiselle joka ei itse ymmärrä "sekoavansa" kuin vasta jälkeen päin?
Te väkivaltaiset vanhemmat: vinkkejä!
tiinu5
2
419
Vastaukset
- sami pihavartija
Iskä oli tänään mua kohtaan kamalan väkivaltainen ois tarvinnu pippurismutetta ja etälamautinta!
- Keskity pahvi
kasvattamaan ne omat vesipäät ilman rajoja, älä sitten kirjoita tänne kun ne on kamapäissään potkinu sulta leegot sisään ja vieneet pankkikortin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585070
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544582Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224509Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961717- 901384
- 791344
- 2281308
- 3061015
- 199940
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50840