Te jotka osaatte astrologiaa sekä psykologiaa hieman laajemmassa mittakaavassa, auttakaa ja kertokaa yleisimpiä narsistin astrologisiamerkkejä!?! Entä mitä sanotte aurinko skorpionista, nouseva jousimies ja kuu oinaasta jolla 5 huone kaksosissa. Vaikuttaa kovin sairaalle tapaukselle ja epäilen jopa että on pedofiliaan taipumusta.. lipevä ja käyttää jopa omaa lastaan koston "välikätenä". Neuvokaa miten tuommoisesta ihmisestä pääsee eroon?! Ja samalla jos löytyy muita narsististen kiusattujen kertomuksia..
Astroa ja psykologiaa!! Narsistin uhrit!
6
295
Vastaukset
- marjak100
En tiedä mitään astrologiasta mutta ex-ukkoni oli skorpioni. Ja eräs nainen myös. Narsisteja molemmat . Ukosta pääsin eroon, mutta tuo nainen on kova pala. Ei laske irti kynsistään millään.Ei minua, mutta ystävääni kiusaa. On todella ihan sekaisin ja vielä sairaanhoitaja.
- skorppa
Täällä skorppari nainen, ja en todellakaan ole narsisti!
Päinvastoin.. itse olen ollut narsistin uhri usein ja tälläkin hetkellä taistelen narsistimiehen kans omaisuudenjaosta, kun lähden lätkimään.
Isäni ja veljeni ovat narsisteja. Jokainen näistä kolmesta on neitsyitä..
Mene ja tiedä, että onko sattumaa.
Mä en osaa käyttää ihmisiä hyväksi. Päinvastoin rämmin suossa sen vuoksi, kun en osaa pyytää apua. Omillaan on pärjättävä, vaikka pää kainalossa.
- hilla
Olen tutkinut vuosien mittaan aika paljon astrologiaa mutta en ole astrologisten narsisti -tai muidenkaan diagnoosien kannalla.
Helposti yleistetään, eli noteerataan vain Aurinko, joskus ehkä Kuu- ja nousumerkki. Kokonaisuus unohtuu, ja että että joka iikalla on kaikki merkit omalla kartalla - toiminnassa! Kartan vähäiseltä näyttävä tekijä voi jossain tilanteissa ja elämänvaiheissa aktivoitua toimimaan.- ho-po
Luonnehäiriöstä tiedän sen verran, että se on krooninen. Ei mitään käsitystä, kuinka sellainen näkyy kartalla ja kuinka joku osaisi sen tulkita. Jos vaikkapa narsinen henkilö menee astrologille, käyttäytyy hän varmasti oikein viehättävästi. Astrologikaan tuskin pääsee kertatapaamisen perusteella jyvälle, että tyypissä on jotain kieroutunutta, eikä siksi osaa tutkailla karttaakaan sillä silmällä.
Kokemuksesta tiedän, että joissakin tilanteissa ihminen tekee miltei kuin riivattuna asioita, joihin normaalisti ei uskoisi pystyvänsä. Nämä ajanjaksot taitava astrologi ilmeisesti näkee kartalta joskus selvästikin.
- Aspektit kertovat
Mitkään tietyt merkit eivät ole narsistisempia kuin toiset, sen sijaan kannattaa katsoa aspekteja henkilön syntymäkartalla. Olen lukenut että monein narsistien kartoilla on venus neliössä tain conjunctiossa plutoon tai venus conjunctiossa tai neliössä uranukseen.
- juttua aiheesta
www.astro.fi/forum/index.php?topic=36958.0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle142029Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631415Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061389Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681235Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51151Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥31997En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?52996- 47981
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti334960Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell42927