Te jotka osaatte astrologiaa sekä psykologiaa hieman laajemmassa mittakaavassa, auttakaa ja kertokaa yleisimpiä narsistin astrologisiamerkkejä!?! Entä mitä sanotte aurinko skorpionista, nouseva jousimies ja kuu oinaasta jolla 5 huone kaksosissa. Vaikuttaa kovin sairaalle tapaukselle ja epäilen jopa että on pedofiliaan taipumusta.. lipevä ja käyttää jopa omaa lastaan koston "välikätenä". Neuvokaa miten tuommoisesta ihmisestä pääsee eroon?! Ja samalla jos löytyy muita narsististen kiusattujen kertomuksia..
Astroa ja psykologiaa!! Narsistin uhrit!
6
266
Vastaukset
- marjak100
En tiedä mitään astrologiasta mutta ex-ukkoni oli skorpioni. Ja eräs nainen myös. Narsisteja molemmat . Ukosta pääsin eroon, mutta tuo nainen on kova pala. Ei laske irti kynsistään millään.Ei minua, mutta ystävääni kiusaa. On todella ihan sekaisin ja vielä sairaanhoitaja.
- skorppa
Täällä skorppari nainen, ja en todellakaan ole narsisti!
Päinvastoin.. itse olen ollut narsistin uhri usein ja tälläkin hetkellä taistelen narsistimiehen kans omaisuudenjaosta, kun lähden lätkimään.
Isäni ja veljeni ovat narsisteja. Jokainen näistä kolmesta on neitsyitä..
Mene ja tiedä, että onko sattumaa.
Mä en osaa käyttää ihmisiä hyväksi. Päinvastoin rämmin suossa sen vuoksi, kun en osaa pyytää apua. Omillaan on pärjättävä, vaikka pää kainalossa.
- hilla
Olen tutkinut vuosien mittaan aika paljon astrologiaa mutta en ole astrologisten narsisti -tai muidenkaan diagnoosien kannalla.
Helposti yleistetään, eli noteerataan vain Aurinko, joskus ehkä Kuu- ja nousumerkki. Kokonaisuus unohtuu, ja että että joka iikalla on kaikki merkit omalla kartalla - toiminnassa! Kartan vähäiseltä näyttävä tekijä voi jossain tilanteissa ja elämänvaiheissa aktivoitua toimimaan.- ho-po
Luonnehäiriöstä tiedän sen verran, että se on krooninen. Ei mitään käsitystä, kuinka sellainen näkyy kartalla ja kuinka joku osaisi sen tulkita. Jos vaikkapa narsinen henkilö menee astrologille, käyttäytyy hän varmasti oikein viehättävästi. Astrologikaan tuskin pääsee kertatapaamisen perusteella jyvälle, että tyypissä on jotain kieroutunutta, eikä siksi osaa tutkailla karttaakaan sillä silmällä.
Kokemuksesta tiedän, että joissakin tilanteissa ihminen tekee miltei kuin riivattuna asioita, joihin normaalisti ei uskoisi pystyvänsä. Nämä ajanjaksot taitava astrologi ilmeisesti näkee kartalta joskus selvästikin.
- Aspektit kertovat
Mitkään tietyt merkit eivät ole narsistisempia kuin toiset, sen sijaan kannattaa katsoa aspekteja henkilön syntymäkartalla. Olen lukenut että monein narsistien kartoilla on venus neliössä tain conjunctiossa plutoon tai venus conjunctiossa tai neliössä uranukseen.
- juttua aiheesta
www.astro.fi/forum/index.php?topic=36958.0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15113447Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729751Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h969148Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k208086Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk406773Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1496186Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243365Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy271657En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3971265Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71184