mieheen uutta intoa

valmis uuteen

Miten saan kaavoihin kangistuneen mieheni harrastamaan seksiä muutenkuin oven takana makuuhuoneessa lähetyssaarnaajassa? Ikää on kummallakin siis vähän yli 20 vuotta.. Muuten voisin suoraa sanookkin asiasta mutta tää mies ottaa siitä heti nokkiinsa.

Seksi on muuten hyvää mutta vähän tylsää. Aina sama kaava; suljettu makkari, sama esileikki ja sama asento.

Vinkkejä/neuvoja? :)

5

518

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pömppis

      ootte aika nuoria, eli sinänsä hälyttävää ja surullista jos nyt jo ootte(tai mies on) kaavoihinsa kangistunut..
      oisko ongelma siinä, ettei hän uskalla kokeilla uutta, vai siinä ettei hän tiedä miten homma hoidetaan muuten kuin perinteisesti? Parikymppisten kanssa on se ongelma, että he itse uskovat osaavansa homman, ja jos palautetta antaa, niin siitä loukkaanntutaan. ihan tuttua itse kullekkin.
      Asutteko pois vanhempien luota, eli pystyttekö rakastelemaan vapaasti? Jos asunnossa on teidän lisäksi joku muu, niin se tietysti vaikuttaa asiaan ja rakastelu on helpointa ja hiljaisinta hoitaa samalla kaavalla.. myös uskonnollisuus vaikuttaa, koska se taitaa olla raamatussa se ainoa sallittu asento eikä ole soveliasta tehdä muuta.
      (tämän asian olen kokenut yhden eksän kanssa, joten varmasti muitakin samanlaisia miehiä löytyy, myös hän silloin parikymppisenä oli pidättyväinen, homma hoidettiin saman kaavan mukaan, pimeässä, minä en saanut koskea häneen milläänlailla, eikä silmiin katsottu, suhde ei kestänyt pitkään, koska en jaksanut sellaista. en tiedä millainen mies on nyt, yli 10 vuoden jälkeen, vaivaako sama ongelma, enkä kyllä ole vaivautunut kysymäänkään :D )
      Sekin on huono homma jos ei voi avoimesti esittää seksielämään liittyviä toveita toiselle, koska olette kuitenkin yhdessä ja sen pitäisi olla teitä yhdistävä asia.

      voisit hommata seksiasentokirjoja (ei mitään kamasutraa, vaan jotain tavanomaisempaa, koska kamasutran asennot nyt on vähän utopistisia, ja suurin osa mahdottomia toteuttaa), seksiliikkeestä asentopelin-ja/tai nopat, ja semmosen kivan erotiikka/pehmopornoelokuvan (liikkeissä on asiantunteva hlökunta, jotka varmasti neuvovat kun kerrot ongelman, tai tilaat netistä joko kaalimato.comista tai keltaisesta ruususta, molempien aikuisviihdeosastolla löytyy kategoria "pariskunnille") ja sitten voisit ehdottaa, että toteuttaisitte kyseisiä asentoja, vaikka ihan kokeilumielessä, että tiedätte miltä tuntuu.

      • valmis uuteen

        Siis ollaan nyt vuosi asuttu yhdessä, vain kahden (tai no on meillä kissa :D). Uskonnollisuus ei vaikuta asiaan, vaan luulen et taustalla on oma "itsevarmuus asian hoitamisesta kunnolla". Tässä juurikin kun miehelle selvis että omistan vibraattorin ja että käytänkin sitä, oli elämää suurempi kolaus itsetunnolle. Tästä seuras parin päivän mykkäkoulu ja "ehdoton" käyttökielto, tosin ei hän tiedä mitä puuhaan yksin kotona ;)


      • Mie vaan
        valmis uuteen kirjoitti:

        Siis ollaan nyt vuosi asuttu yhdessä, vain kahden (tai no on meillä kissa :D). Uskonnollisuus ei vaikuta asiaan, vaan luulen et taustalla on oma "itsevarmuus asian hoitamisesta kunnolla". Tässä juurikin kun miehelle selvis että omistan vibraattorin ja että käytänkin sitä, oli elämää suurempi kolaus itsetunnolle. Tästä seuras parin päivän mykkäkoulu ja "ehdoton" käyttökielto, tosin ei hän tiedä mitä puuhaan yksin kotona ;)

        Anna miehesi itse käyttää sitä vibraa sinuun. Tai anna katsoa privaattiesitys miten hoitelet sillä itsesi? Voi tuoda kaivattua lisäsäpinää ja ehkä oppii uuttakin samalla!

        Housut pois ja peppu pystyyn, "haluun saada takaa, pane mua kovaa kulta, jooko?".. "kokeillaanko kuusysiä?" Lähetyssaarnaajasta leikilläsi alat painia ja taiteiletkin itsesi päälle, "nyt saatkin namia" ja hinkkaat hänelle orkut siitä? Vatsallaan sängyssä jalat hieman levällään, "kokeillaanko miltä tässä asennossa tuntuu?"

        Jutelkaa paljon ja heitä vaikkapa sellaisia kysymyksiä kuin, mitä tekisit mulle jos saisit vapaat kädet tehä mitä vain? Kun kertoo, "haluutko kokeilla?". Asentokirja hyvä idis ja asentojahan voi kokeilla vaatteet päälläkin, joka voi sitten johtaa haluun kokeilla samaa paljaana...


      • pömppis
        valmis uuteen kirjoitti:

        Siis ollaan nyt vuosi asuttu yhdessä, vain kahden (tai no on meillä kissa :D). Uskonnollisuus ei vaikuta asiaan, vaan luulen et taustalla on oma "itsevarmuus asian hoitamisesta kunnolla". Tässä juurikin kun miehelle selvis että omistan vibraattorin ja että käytänkin sitä, oli elämää suurempi kolaus itsetunnolle. Tästä seuras parin päivän mykkäkoulu ja "ehdoton" käyttökielto, tosin ei hän tiedä mitä puuhaan yksin kotona ;)

        joo, me miehen kanssa leikitään leluilla yhdessä, eikä mies ole kyllä koskaan kokenut että ne ois mikään uhka hänen miehisyydelleen, päinvastoin, hän vaan tykkää kun nautin ja hän pääsee itse helpommalla kun mulla välillä orkun saaminen kestää kauan. varsinkin jos nopsaan halutaan sekstailla niin lelu mukaan, meidän väliin, ja molemmat saa nopeasti :) myös suuseksin aika kun hän nuolee, niin vibra on monesti apuna, sisässä tai ulkopuolella värisemässä. siis eihän vibralta saa sitä mitä toiselta ihmiseltä, läheisyyttä, suukkoja, kosketuksia jne. voisit kertoa senkin, ettei se todella ole mikään miehen tai kikkelin korvike, vaan osa ihan tervettä seksielämää, ja että ei se tee miestä huonommaksi sinun silmissäsi. se on kyllä totta että jotkut miehet vaan kuvittelee, että he on huonoja jos nainen haluaa lelun, kuitenkin he katsovat naisia enemmän pornoa, joista nainen ei saisi pahottaa mieltään, eikä pelätä, että mies vertaa elokuvan naista häneen. onhan ne vähän reppanoita välillä, nuo miehet :) koita saada mies innostumaan leluleikeistä, niin saatte molemmat niistä irti enemmän ja vaihtelua siihen opittuun rutiiniin.


    • Anonyymi

      sido miehes ja tuuppaa32cm straponilla persiiseen koko yö niin eiköhän uudet asennot sun muut ala kuulostaan hyvälle

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      68
      3362
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1194
    3. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      22
      974
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      970
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      810
    6. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      744
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      34
      725
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      709
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      663
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      647
    Aihe