Mitä veikkaatte sdp:n kannatukseksi

12 % ens gallupissa on veikkaukseni
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Valitettavasti demujen kannatus on vielä seuraavassa gallubissa 14%:a.
Se valitettavasti pysyy noin korkealla, kun työläiset eivät ymmärrä vieläkään miten demarit ja vasurit ovat heitä kusettanet ökyrosvojensa pussiin.
Kokoomus on rehellisesti rikkaiden asialla, mutta demarit härskisti valehtelemalla ja kusettamalla työläisiä ja köyhiä.
Demareiden eliittiporukka elää kuin kroisokset loisimalla työläisten selkänahassa.
Lipponenkin vei Suomen pakolla ja kieroilemalla euroon, sekä eu:hun, jotta olisi saanut itselleen jonkun korkean eu:viran.
Sittemminhän Lipponen joutui pelkäksi ökyrosvojensa kaasukonsulentiksi, kun pääkonttorinsa niin määräsi.
Demareiden sloganit jostain tasa-arvioisesta yhteiskunnasta ja demokratiasta ym:t ovat olleet vain kansakusetusta demarieliitin rikastuttamiseksi.

Äänestä
  • Kyllä tässä eletään työnantajien ja yrittäjien selkänahasta ja riskinotosta sekä omasta työpanoksesta, ei meillä palkansaajilla ole tunnuslukuja toistemme palkka- ja työeläketilille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helinä-keiju3 kirjoitti:

12 % ens gallupissa on veikkaukseni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu