Missä? Sukupuoli myös mukaan.
Onko hänelle tatuointeja
millainen millaisia?
33238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Öh, itseasiassa en niinkään pidä tatuoinneista...
kiinnostakaan mielipiteesi tatuoinneista, sitä ei edes kysytty.
Mua kiinnostaa!
Niin sä oot joku mustasukkanen akka joka yrittää utsia täältä onko joku nusassu ukkoos :D no mepä ei kerrota mitään tunnisteita , ei se sulle kuulu se on mun ja sun ukkos asia.
Mutta vastasin. Sinä et määrää mitä sanon tai mitä en.
Sitäpaitsi saan olla tykkäämättä tatuoinneista kun en kerran tykkää.
Minua et komentele!
Hyvä Siikru napakka ote, mäkään en tykkää tatskoista.
Kukaan tatuoinnin ottanut ei oletakkaan tatuoimattoman ymmärtävän..
On, miehellä. Tykkään niistä tosi paljon, vaikka ehkä en tatuoinneista enää niin kauheasti välitä. Hänen tatuointinsa ovat kuitenkin tosi ihania. Ne on kivasti aseteltu ja osa häntä. Ne on mun mielestä tosi tyylitajuisesti sijoiteltu ja persoonallisia. Pidän tositositosi paljon. Muistan ne välillä, kun häntä ajattelen ja jos hän olisi joskus lähellä se kaikki epätodellisuus tuntuisi jotenkin todelliselta juuri hänen tatuointejensa kautta. Tietäisi olevansa juuri hänen sylissään kun näkisi ne pienet osat hänen ihoaan. Ehkei sitä koskaan tapahdukaan, koska elämä on vetänyt meidät erilleen, mutta hänen tatuoinnit ovat ihania ja niin kiinteä osa häntä etten haluaisi ikinä kuvitella häntä ilman niitä. Pidän paljon siis.
hänellä yhtään tatuointia, eikä minullakaan,vaika aion kyllä ottaa vielä,
Ei ole, en ainakaan hänyt että olisi, mutta itselläni on ja lisää tulee.
ehkä hän ei pidä niistä..
Entä sitten? En usko että on sitä tyyppiä, että itseään tatuoisi. Sellainen vähän nörttimäinen mies on kyseessä Itse rakastan tatuointeja ja hommaan lisää.
aivan ilmeisesti olet tuon jo miettinyt.
Omien sanojensa mukaan ei ole, enkä usko että myöskään tulee.
En kerro. pidätän oikeuteni
on lammasmaista myös täällä
ihoa tunkemalla sen alle mustetta.. rumia ovat pidemmällä aikavälillä
Ja anna sinä kaikkien kukkien kukkia vaan.
pitäiskö vyöruusunkin antaa kukkia vaan.. tai ruostekukkasten auton kyljessä?
Hitto kun en tiedä, ei antanut minun repiä paitapuseroaan yltään.
Tatuoinnit ovat mielestäni kammottavia.. Hyi olkoon. Ei ole kenellekään tuntemallani ihmisellä sellaisia.
Tatuoinnit ovat tosi yleisiä. Omaperäisempää on olla ottamatta niitä.
Miehellä on käsivarressa...sen siis tiedän. Kun vaan muistaisi kummassa kädessä, luulen kuitenkin sen olevan oikeassa. Ei se välttämättä näy, jos on t- paidassa pidemmät hihat. Sitä en muista, miltä se kuvio näytti...sen verran pitkä aika on siitä kun olen sen nähnyt.
Itse toivon, ettei esim. Lapseni ottaisi tatuointeja. Päätös on kyllä heidän. Tällähetkellä he eivät sellaisia haluaisikaan, eivät oikein ole sen tyylisiä...
Ei se oo kun vasemmassa...
Tatuointeja ei kannata naisen ihan kauheasti hommata. Ei ne mikään katastrofi ole, mutta myöhemmällä iällä kaduttaa aivan varmasti. Tunnen ihmisiä, jotka katuvat katkerasti tatuointeja. Nyt naiset jäitä hattuun.
En kyllä näe eroa naisten ja miesten välillä. Ja se on oma päätös. Mutta itse en tatuoinneista oikein pidä.
olen viisikymppinen ja aion nyt sen tatuoinnin ottaa tai kaksikin,en tule katumaan..
Tatuointi voi olla kaunis, kun se on hyvällä maulla tehty. Ruma kuva ihossa taas voi tehdä viehättävästäkin ihmisestä luotaantyöntävän.
Jokainen on vapaa tekemään vartalolleen mitä haluaa, mutta itse aion pitää ihoni neitseellisenä, etten ainakaan joutuisi koskaan katumaan peruuttamatonta.
On kalanruoto rintakehässä. Ja kyse siis miehestä
ottaa, näin 50-vuotiaana tatuoinnit nilkkaani, kummankin lapseni nimet ja syntymävuodet, tulin sitte kuinka kurttuiseksi tahansa,,