tuksu on kaunis

Laitoin 5 minuuttia sitten aloituksen, jossa toteisn, että Tuksu on kaunis, mutta niin rahvaanomaisella tavalla, ettei hän päässyt unelma-ammattiinsa: kotirouvaksi. No sehän poistettiin. Tai sitten laitoin sen väärällä sivulla :(
491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei sitä minnekään ole poistettu. Tuollahan se roikkuu otsikolla "Tuksu on ollut kaunis".

OPETTELE LUKEMAAN.

Äänestä

Niin kaunis kuka ?

Äänestä

Nuorempana oli täysin tavis, nykyään on yksi maailman rumimmista ihmistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hipeihehurraa kirjoitti:

Laitoin 5 minuuttia sitten aloituksen, jossa toteisn, että Tuksu on kaunis, mutta niin rahvaanomaisella tavalla, ettei hän päässyt unelma-ammattiinsa: kotirouvaksi. No sehän poistettiin. Tai sitten laitoin sen väärällä sivulla :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu