kannattaa kuunella
radio
495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oli hyvä! Vähän erilsista tai avaavampaa näkökulmaa kuin yleensä. Ei tosin auennut tuon linkin kautta. Tuon prrusteella voisin ostaakin Salomaan uudemman kirjan.
Kuulosti enimmäkseen narsismin ilosanomalta.
Narsistiset piirteet ja narsismi on sekoitettu keskenään. Narsistiset piirteet ovat normaalia ihmisyyttä, mutta kyllä narsisti on edelleen suoraan Saatanasta polveutunut.
Hyvä että tämän toit esille *olipa hauskaa*. Saatana on puhdasta ihmisten mielikuvituksen tuotetta. Se on niitä piilotietoisuuden varjoja.
Hyvin traumatisoituneet ihmiset, tosin oikeastaan vain eräs heistä tarvitseisi paljon huolenpitoa ja rakkautta, josta lapsena jäi paitsi.