Mulla ja yhellä puolitutulla oli semonen yhen yön juttu jonkin aikaa sitten. Eilen tää tyttö sit soitti mulle ja pyysi mennä käymään koska hällä oli jotai kerrottavaa. Hän kerto olevansa raskaana ja haluu pitää lapsen, toisin ko minä. Voisko joku kertoo miten voisin sanoo silleen kauniisti sille että en halua pitää lasta? Joo ja en sit oo mikä hyvä kirjottaja ni ei tarvi tulla huutelee feikiks.
tarvis apuu 16v p
16v
3
195
Vastaukset
- 1+1
Jos tyttö haluaa pitää lapsen niin toki hänellä on siihen oikeus, haluat tai et. Kannattaa miettiä ennen yhdyntää että raskaus on aina mahdollinen, ehkäisy vain pienentää sen raskauden mahdollisuutta, mahdollisuutta joka on aina olemassa.
- --1--
laitaa mulle viestin spostin, nii juttellaan asiasta paremmin :)
[email protected] - Tasajako
Tyhmä akka, jos on aloittajan kanssa samanikäinen ja aikoo pitää lapsen. Tosin ei aborttiinkaan ole oikeutta pakottaa. Mutta silloin on naisenkaan turha pakottaa miestä isäksi tai maksamaan elareita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1332686Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2562254Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?171383- 1151042
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar204993- 91970
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13882Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La52774Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50731Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.274716