Harkinnassa ihka ensimmäinen Peugeot pitkän volkkarihistorian jälkeen. Vm. 2011 5008 HDI 112 koneella mikä lienee sama kuin Volvon 1.6 diisseli jne? Kilometrejä on mittarissa reilut 50 tuhatta. Kaksi koeajoa takana ja uudehkohan se vielä on, ei pahemmin moittimista päällisestä kunnosta. Onko mallissa jotain mörköjä kaapissa alustan tai moottorin suhteen?
Käytetty 5008 HDI 112 FAP?
Pensselisetä69
3292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä perhessä vm 09 3008 HDI 112 koneella, ajettu vasta 80 tuhatta. Ei mitään ongelmia koko autossa. Vaihteisto on se tronic. Ihan hyvä leppoisaan ajeluun. Kulutus tossa vähän päälle viisi litraa.
Miksi et ostaisi Skodaa? Itselläni pelannut kuin unelma 20 vuotta. Ei mitään vikaa koko aikana. Unohda pösööt ja osta kunnon auto. Ei tarvii ruostettakaan pelätä.
No siinä sinun skeidassa muuta olekkaan kuin ruostetta hahaha